Trwa ładowanie...

Studenci UW laureatami „Diamentowego Grantu”

Piętnaście osób zwyciężyło w plebiscycie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dla wszystkich praca badawcza to prawdziwa pasja

Studenci UW laureatami „Diamentowego Grantu”
d4czvri
d4czvri

Program "Diamentowy Grant" funkcjonuje od trzech lat i daje studentom oraz młodym naukowcom niezbędne wsparcie finansowe, przy realizacji własnych projektów. Jego specyfika polega na tym, że już po licencjacie można zostać kierownikiem badań naukowych. Co za tym idzie, znacznemu skróceniu ulega np. droga do doktoratu.

Od początku funkcjonowania, z jego benefitów skorzystało już 300 osób, a na wsparcie młodych naukowców przeznaczono 63,3 mln złotych. Wśród tegorocznych laureatów "Diamentowego Grantu" z UW znaleźli się np. studenci kierunków humanistycznych i społecznych. Otrzymają oni nawet do 200 tys. zł na realizację projektów, a także miesięczne wynagrodzenie. O przyznaniu nagród zdecydowało jury. Eksperci brali pod uwagę wartość naukową prac, zasadność planowanych kosztów oraz możliwość realizacji przedsięwzięć.

Maksymalną liczbę punktów osiągnęła studentka Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Biologii – Żaneta Matuszek, pisząca na temat roli fragmentów rRNA generowanych podczas stresu oksydacyjnego w regulacji ekspresji genów metabolizmu RNA u drożdży S. cerevisiae. Pełna lista zwycięzców dostępna jest tutaj .

d4czvri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4czvri