Trwa ładowanie...
d2pd7hr

Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pomagają bezdomnym

Codziennie z pomocy korzysta kilkadziesiąt osób. Pracuje tu na zasadzie wolontariatu ponad 20 lekarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pomagają bezdomnym
d2pd7hr

Studenci WUM pomagają osobom bezdomnym. Przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy pracują jako wolontariusze w przychodni Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei - odbywając w ten sposób staże. Szefowa przychodni Agnieszka Fill podkreśla, że to współpraca korzystna dla wszystkich zainteresowanych.

Studenci przychodzą codziennie, pomagają dyżurującym lekarzom różnych specjalności, pracują także w gabinecie zabiegowym - między innymi robią opatrunki, pomagają też lekarzom, na przykład internistom, czy dermatologowi. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo czasem jest jedna pielęgniarka i bardzo wielu pacjentów, a dzięki ich pracy mamy bardzo dużą pomoc - powiedziała Agnieszka Fill.

Studentka ratownictwa medycznego Weronika, mówi, że taka praca jest bardzo wartościowym doświadczeniem. Pozwala na zdobycie nowych umiejętności, a jednocześnie jest realną korzyścią dla pacjenta. Dziewczyna podkreśla, że pracuje zarówno z chirurgiem przy drobnych zabiegach i operacjach, jak i przy robieniu codziennych opatrunków. Weronika zaznacza, że nie zraża jej to, że niektórzy z pacjentów nie są zadbani, mają różne choroby skórne. Jak mówi - to także jest ważnym doświadczeniem: - Wiadomo, że zdarzają się takie sytuacje, ale każdemu trzeba pomóc, a jednocześnie wiedzieć jak zabezpieczyć siebie - zaznacza studentka.

d2pd7hr

Przychodnia Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei w Warszawie przyjmuje pacjentów bezdomnych , nieubezpieczonych. Codziennie z pomocy korzysta kilkadziesiąt osób. Pracuje tu na zasadzie wolontariatu ponad 20 lekarzy. Osobom bezdomnym pomaga także pracownik socjalny.

Źródło: (IAR)

Przeczytaj też: Rusza "Anakonda 2016" - największe ćwiczenia wojskowe po 1989 roku

Podziel się
d2pd7hr

Podziel się opinią

Share

d2pd7hr

d2pd7hr