ycipk-1mbexd

Studentka SGGW Księżniczką Mleka 2016

Organizatorem konkursu był m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studentka SGGW Księżniczką Mleka 2016
ycipk-1mbexd

Projekt Królowa Mleka ma na celu propagowanie zdrowego żywienia oraz właściwego stylu życia. Triumfatorka staje się ambasadorką branży mleczarskiej, a jej zadaniem jest na przykład popularyzacja produktów mlecznych oraz promowanie wiedzy dotyczącej ich walorów.

Tytuł królowej zdobyła Agnieszka Zaborska, doktorantka Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jednak koronę Księżniczki Mleka 2016 Anna Szkaradzińska, studentka technologii żywności w warszawskiej SGGW. Drugie wyróżnienie organizatorzy zdecydowali się przyznać Joannie Pyś, studiującej identyczny kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym w Krakowie.

O miano Królowej Mleka mogły ubiegać się młode, dobrze wykształcone Polki . Dodatkowym warunkiem była łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi, ponieważ jedną z misji jest również edukacja najmłodszych w tym obszarze. Tegoroczne wyróżnienia zostały przyznane podczas targów Mleko-Expo. Warto podkreślić, że konkurs ma długą tradycję w wielu państwach świata w tym np. Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju jest on organizowany od dwóch lat i ma być jedną z promocyjnych gałęzi wsparcia dla przemysłu mleczarskiego.

ycipk-1mbexd

Przeczytajcie też: Kolejarze szykują świąteczną niespodziankę dla pasażerów. Dworzec Centralny gotowy już w grudniu?

Podziel się
ycipk-1mbexd
ycipk-1mbexd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mbexd