Trwa ładowanie...
d2ye6fj

Stulecie przyłączenia Woli do Warszawy. "Rocznicowe hasło wymyślił mieszkaniec dzielnicy"

Jury musiało dokonać trudnego wyboru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stulecie przyłączenia Woli do Warszawy. "Rocznicowe hasło wymyślił mieszkaniec dzielnicy"
d2ye6fj

Z okazji przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy przyłączenia Woli do Warszawy, Urząd Dzielnicy planuje szereg imprez uświetniających to wydarzenie. Na początek wyłoniono hasło promujące nadchodzące stulecie, a propozycji było naprawdę sporo. Zwyciężyło: "Wola – bliska od dawna, wspólna od wieku".

– Podpisanie aktu włączenia części terenów dzisiejszej Woli do stolicy nastąpiło 8 kwietnia 1916 roku przez ówczesnego warszawskiego gubernatora. Dokładnie sto lat temu powiększono granice Warszawy, w wyniku czego obszar miasta powiększył się o 8 tys. ha. Było to wydarzenie o znaczeniu ekonomicznym i o dużym znaczeniu dla rozwoju urbanistyki miejskiej. Teraz chcemy upamiętnić to wydarzenie – powiedział burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

"Wola - Bliska od dawna, wspólna od wieku" takie hasło będzie promować 100lecie stołeczności .

d2ye6fj

— KStrzalkowski (@KStrzalkowski)

Od początku grudnia mieszkańcy mogli nadsyłać swoje propozycje haseł i finalnie wpłynęło ich aż 55. Jedynym wymogiem był emocjonalny wydźwięk, który powinien nawiązywać do przypadających obchodów. Autorem zwycięskiego hasła jest mieszkaniec dzielnicy, Grzegorz Kur. Będzie ono teraz umieszczane m.in. w materiałach promocyjnych i w wydawnictwach okolicznościowych.

Przeczytajcie też: Prokuratura bada sprawę tragicznego wypadku na św. Wincentego. To Adam M. zabił 16-latkę?

d2ye6fj

Podziel się opinią

Share

d2ye6fj

d2ye6fj