Trwa ładowanie...

Stypendyści Jana Pawła II z akcją na Święto Niepodległości. Powiedz "tak" Polsce

Odbędzie się ona 11 listopada na pl. Piłsudskiego i pl. Zamkowym.

Stypendyści Jana Pawła II z akcją na Święto Niepodległości. Powiedz "tak" Polsce
d1cd1ip

- Stypendyści Jana Pawła II - młodzi ludzie uczący się i studiujący w stolicy - w dniu Narodowego Święta Niepodległości wyjdą na ulice miasta z pytaniem do jego mieszkańców "Czy kochacie swoją ojczyznę?" - poinformowała Maria Jankowska z Centrum Myśli Jana Pawła II. Akcja odbędzie się 11 listopada na pl. Piłsudskiego i pl. Zamkowym w godzinach: 11.00 - 15.00. Stypendyści będą zachęcać przechodniów do refleksji nad ich miłością do ojczyzny, nastawieniem do Polski i jej mieszkańców.

- W trakcie akcji rozdawane będą kartki pocztowe wraz z listem zawierającym 11 - inspirowanych nauczaniem Jana Pawła II - powodów do kochania Polski - powiedziała PAP Jankowska. Dodała, że osoby, które otrzymają list, będą miały szansę na niego odpowiedzieć w trakcie ogólnopolskiego konkursu filmowego "Jestem dumny, że jestem Polakiem", który ruszy z początkiem stycznia 2016 roku. Przedsięwzięcie - jak zaznaczyła Jankowska - jest częścią projektu "Papieskie polis. My - naród", skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych poznających nauczanie Jana Pawła II w kontekście budowy poczucia wspólnoty narodowej.

: "Przyszłość Polski zależy od was i musi od was zależeć."

d1cd1ip

— Centrum Myśli JP2 (@centrumJP2)

Instytucją koordynującą akcję jest Centrum Myśli Jana Pawła II. To Samorządowa Instytucja Kultury m.st. Warszawy powołana w 2005 r. decyzją Rady Warszawy. Miasto każdego roku przyznaje ponad 500 stypendiów im. Jana Pawła II osobom uczącym się i studiującym w stolicy.

d1cd1ip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cd1ip