Trwa ładowanie...
ddnotsk

Świąteczna iluminacja rozbłysła na ulicach Warszawy! [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świąteczna iluminacja rozbłysła na ulicach Warszawy! [GALERIA]
ddnotsk

1,3 tys. elementów dekoracyjnych i prawie 4,5 mln energooszczędnych diod; instalacje rozciągające się na ponad 20 kilometrach rozbłysły na ulicach stolicy. Miasto na tegoroczne iluminacje wyda 6,5 mln zł.

W tym roku ozdoby inspirowane są przede wszystkim płatkami śniegu i lodowymi kryształami. Podobnie, jak w poprzednich latach "główną osią" świątecznych dekoracji jest Trakt Królewski - od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu.

Ponadto w tym roku świąteczne dekoracje rozbłysły m.in. na moście Poniatowskiego, w al. Solidarności (wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), na ul. Marszałkowskiej, pl. Bankowym i ul. Mokotowskiej. Świetlne ozdoby zabłysły również po prawej stronie Wisły, m.in. na ulicach: Francuskiej, Ząbkowskiej, Targowej i placu Wileńskim.

ddnotsk

Przewodnim elementem dekoracyjnym na ulicach Starówki są baldachimy, świetlne sufity zostaną zamontowane nad ul. Piwną, Świętojańską, Zapiecek, Nowomiejska i Freta. Jak co roku na Rynku Starego Miasta działać będzie lodowisko. Na dzieci atrakcje czekają m.in. na skwerze Hoovera, gdzie stanęła ciuchcia i olbrzymia chata św. Mikołaja.

W sumie iluminacja "Sen o zimowej Warszawie" składa się z prawie 4,5 mln energooszczędnych diod ledowych i niemal 1,3 tys. elementów dekoracyjnych, o prawie 500 więcej niż w ubiegłym roku.

Nie zabrakło świetlnych instalacji, m.in. pawia w Alejach Ujazdowskich, "Czarującego autobusu" na pl. na Rozdrożu, "Bramy Życzeń" na pl. Grzybowskim, "Śnieżnego Planetarium" przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu czy misia, za pomocą którego będzie można sterować dekoracją świetlną; stanie on na rynku mariensztackim.

Dekoracje świąteczne na ulicach Warszawy będzie można oglądać do pierwszych dni lutego 2017 roku. Koszt tegorocznych iluminacji to 6,5 mln złotych.

Źródło: (IAR/PAP)

Przeczytaj też: Jan Śpiewak kupował mieszkanie po zaniżonej cenie? "Jest zlecenie skompromitowania mnie"

ddnotsk

Podziel się opinią

Share

ddnotsk

ddnotsk