Trwa ładowanie...

Świąteczny Jarmark Różności na Bemowie

Będzie wspólne kolędowanie, tradycyjne potrawy wigilijne i prezenty

Świąteczny Jarmark Różności na Bemowie
d1cnb6l
d1cnb6l

W najbliższy weekend 13-14 grudnia 2014 roku, w godzinach 12:00-18:00 na Bemowie odbędzie się siódma edycja Świątecznego Jarmarku Różności. Impreza odbywa się w Bemowskim Centrum Kultury ArtBem. Jak co roku, na miejscu będzie można kupić niezwykłe, unikatowe przedmioty od polskich rękodzielników.

Świąteczny Jarmark Różności to jedyny kiermasz świąteczny na Bemowie . Od lat przyciąga mieszkańców i
wystawców z całej Warszawy, a nawet Polski.

- Podczas imprezy można będzie kupić świąteczne dekoracje, produkty regionalne, książki, prezenty, biżuterię, torby, szaliki, czapki i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów. Do tego jedzenie, którego nie można kupić w supermarkecie - informują Wawalove.pl organizatorzy.

d1cnb6l

Na parterze ulokowane będą stoiska z biżuterią, chustami, torebkami oraz wszystkim, co jest związane z modą. Pierwsze piętro zarezerwowane będzie dla stoisk z ozdobami świątecznymi, a także ze zdrową, regionalną żywnością.

Nie tylko zakupy

Podczas jarmarku w Bemowskim Centrum Kultury odbędą się również warsztaty. Będzie okazja, aby nauczyć się, co można wykonać z wikliny papierowej. Organizatorzy podpowiedzą, w jaki sposób przygotować własne świąteczne ozdoby. Będzie też dekorowanie pierników, malowanie aniołków, tworzenie rękodzieła w języku angielskim, a także budowa makiety miasta z pudełek, kartonów i rolek po papierze toaletowym. Dzieci poznają nowe słowa podczas warsztatów czytania globalnego.

Wydarzenia kulturalne podczas jarmarku

Oprócz zakupów i warsztatów, ArtBem proponuje także ciekawe wydarzenia kulturalne. W sobotę 13 grudnia w sali koncertowej, w samo południe rozpocznie się wykład Kasi Pefew "Zdrowe święta. Gotowanie w rytmie eko". Z kolei o godz. 17:30 usłyszymy koncert świąteczny w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli
Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy "KOMEDA, MIKOŁAJ, ŚWIĘTA".

W niedzielę 14 grudnia w godzinach 11:00 i 12:30, także w sali koncertowej, odbędzie się Teatralny Poranek Bajkowy "Mikołaj w Krainie Lodu". O godz. 18:00 ArtBem zaprasza na koncert zespołu Čači Vorba, który zaserwuje akustyczną fuzję muzyki etnicznej, jazzu oraz innych gatunków wykonywanych na tradycyjnych instrumentach akustycznych.

d1cnb6l

Więcej informacji: www.artbem.pl

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l