Trwa ładowanie...
d4fqnum

Światowy Dzień Kota 2020. Co kupić pupilowi?

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto zostało wprowadzone, aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz zachęcić do niesienia im pomocy. W Polsce Światowy Dzień Kota obchodzono po raz pierwszy w 2006 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce Światowy Dzień Kota obchodzono po raz pierwszy w 2006 r.
W Polsce Światowy Dzień Kota obchodzono po raz pierwszy w 2006 r. (East News)
d4fqnum

Z tej okazji w Warszawie odbędą się dziś specjalne wydarzenia.

Wydawnictwo EMG wraz z zaprzyjaźnionymi księgarniami, galeriami i sklepami plastycznymi po raz szósty zaprasza do udziału w akcji "Dzień kota w księgarniach". Do akcji dołączyli również Portal Kryminalny oraz Miesięcznik Kocie Sprawy – informuje „Super Express”.

Księgarnie przygotują ekspozycje "kocich" wydawnictw. W Warszawie spotkania odbędą się w księgarniach: Reset przy ul. Dąbrowskiego 36, Księgarni Autorska Złote Tarasy przy ul. Złotej 59 oraz księgarni Moda na Czytanie przy ul. Brackiej 25.

d4fqnum

Zobacz także: Rysie w "pułapce". Niezwykłe nagranie z Beskidów

Co kupić?

Sklepy zoologiczne oferują mnóstwo zabawek dla kotów, które możemy sprawić im w prezencie. Warto wybrać dobrą karmę lub wysokiej jakości przysmaki. Kot ucieszy się też z kocimiętki, która ma dla niego oszałamiający zapach. Stymuluje on układ nerwowy kota i działa relaksująco. Mamy również do wyboru wiele zabawek – myszki, piłki, drapaczki czy domki.

d4fqnum

Koty zostały udomowione ok. dziesięć tysięcy lat temu i od tej pory stale towarzyszą człowiekowi. W Polsce jest kilkanaście tysięcy bezdomnych kotów. Większość z nich żyje na ulicach lub w schroniskach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4fqnum

Podziel się opinią

Share

d4fqnum

d4fqnum