Trwa ładowanie...

Światowy Dzień Wody nad Wisłą

To już czwarta edycja tego wydarzenia w Warszawie!

Share
Światowy Dzień Wody nad Wisłą
d1zx6cb

Tegoroczny Światowy Dzień Wody obchodzony będzie w stolicy już po raz czwarty. Z tej okazji po raz kolejny odbędzie sie rodzinny piknik organizowany przez warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę, 21 marca, na Płycie Desantu.
Wydarzenie uświetni koncert Łukasza Mroza „Mrozu”.

Podczas rodzinnego pikniku wszyscy znajdą coś dla siebie. Już od godz. 11:00, w ogrzewanej hali namiotowej organizowane będą konkursy i zabawy dla najmłodszych, wśród nim m.in. budowanie z klocków lego i malowanie twarzy. Odbędą się również pokazy chemiczne i występy teatrzyku dla dzieci.

d1zx6cb

Starsi uczestnicy pikniku będą mogli m.in. razem z przewodnikiem wybrać się na wycieczkę wzdłuż brzegu Wisły, skorzystać z porad profesjonalnych dietetyków i dowiedzieć się jak przygotować smaczne napoje na bazie wody lub wziąć udział w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników PCK. Podczas imprezy zaprezentowane zostanie także mobilne laboratorium MPWiK.

W ramach pikniku mieszakańcy będą mogli odwiedzić najnowocześniejszą w Polsce Oczyszczalnię Ścieków „ Czajka ” oraz zabytkową Stację Filtrów. Zwiedzający pojadą na wycieczkę specjalnymi autokarami. Wejściówki będzie można odebrać w dniu pikniku na stoisku firmowym MPWiK.

Warszawiacy, którzy przyjdą na festyn będą mogli otrzymać również specjalne gadżety przygotowane przez „Dzielnicę Wisła ”.

Na zakończenie imprezy o godz.16:00 odbędzie się koncert Łukasza Mroza, czyli popularnego „Mrozu”, który zaśpiewa ;piosenki z obsypanej nagrodami płyty Rollercoaster.

d1zx6cb

Miejsce pikniku: Płyta Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej i ul. Solec
Dojazd autobusami: 138, 141, 143, 171, 182, 185, 188 (przystanek Torwar)
Współrzędne GPS: N52° 13' 43.4373" / E21° 2' 33.2258"

d1zx6cb

Podziel się opinią

Share
d1zx6cb
d1zx6cb