Trwa ładowanie...
d1xlj46

Święto Niepodległości 11 listopada. MSWiA chce wprowadzić specjalny zakaz w Warszawie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić zakaz noszenia broni w dniu Święta Niepodległości. Uzasadnia to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości.
Share
11 listopada w Polsce obchodzona będzie 101. rocznica odzyskania niepodległości.
11 listopada w Polsce obchodzona będzie 101. rocznica odzyskania niepodległości.Źródło: East News
d1xlj46

Już 11 listopada w Polsce obchodzona będzie 101. rocznica odzyskania niepodległości. Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy. W całym kraju odbędą się wtedy dziesiątki imprez, których głównymi bohaterami będą żołnierze, wojsko i odzyskana niepodległość.

Rozporządzenie dotyczy "wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym". Miałoby ono wejść w życie 11 listopada.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce tego dnia wprowadzenia specjalnego zakazu. Ma on dotyczyć noszenia broni. Jak wyjaśnia RMF FM, powołując się na PAP, posiadacze broni nie będą mogli tego dnia "nosić lub przemieszczać się" z bronią, "dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym możliwość dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych do jej użycia".

d1xlj46

11 listopada Warszawa. W Święto Niepodległości nie tylko na Marsz Niepodległości

Najważniejszym wydarzeniem 11 listopada z pewnością będzie Marsz Niepodległości, który po raz 10. przejdzie ulicami stolicy. "Zależy nam na tym, aby ten podniosły dzień na długo pozostał w pamięci Polaków. Święto Niepodległości chcemy przeżyć godnie, dlatego stawiamy na pełen profesjonalizm i wysoki poziom bezpieczeństwa uczestników" – piszą na stronie wydarzenia organizatorzy Marszu Niepodległości.

Marsz Niepodległości nie jest jedynym sposobem na obchodzenie Święta Niepodległości w Warszawie. 11 listopada będzie można w samo południe odśpiewać hymn w ramach wydarzenia "Niepodległa do hymnu". Wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbędzie się w Łazienkach Królewskich. Tu również 11 listopada zostanie otwarta wystawa "Broń Kawalerii" w Ermitażu. W Dzień Niepodległości parkiem przejedzie asysta z powozami. Zaplanowano również złożenie wieńców pod pomnikiem Marszałka.

Zobacz, co jeszcze przygotowano na dzień 11 listopada TUTAJ.

d1xlj46

Zobacz też: Policja w kościele. "Bezradność emocjonalna księży"*

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xlj46

Podziel się opinią

Share
d1xlj46
d1xlj46