Trwa ładowanie...

Święto Wisły 2018. Kiedy i gdzie? [PROGRAM]

Po raz jedenasty odbędą się obchody Święta Wisły. Tegoroczna edycja nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Chodzenie po taśmie nad rzeką, bezpłatne rejsy łodzią i piosenki Rodowicz i Osieckiej - to część zaplanowanych atrakcji.

Share
Święto Wisły 2018. Kiedy i gdzie? [PROGRAM]
Źródło: East News, fot: BARTOSZ KRUPA
d1p0060

Kiedy Święto Wisły 2018:

- W sobotę, 8 września.

Program Święto Wisły 2018:

Na Bulwarze gen. Pattona/Centrum Nauki Kopernik

  • 13:00 - 18:00 Bezpłatne rejsy, animacje żeglarskie, skimboard z instruktorem, miasteczko slackline, warsztaty rękodzieła,
  • 14:00 i 16:00 Pokazy jazdy na wakeboardzie,
  • 20:00 - 21:00 Koncert "Kochamy polskie piosenki".

Plaża Poniatówka/PGE Narodowy

  • 13:00 - 18:00 Wiślane aktywności sportowe, bezpłatne rejsy żaglówkami, Wiślana Super Buda (zajęcia dla dzieci, pokazy ratownictwa wodnego).

Most Świętokrzysk

  • 15:00 - 18:00 Przejdziem Wisłę (pokaz linoskoczków).

Bulwar Karskiego (pod Zamkiem Królewskim)

  • 19:00 Start parady jednostek.
um.warszawa
Źródło: um.warszawa, fot: um.warszawa

Bulwary pełne animacji

Większość atrakcji znajdzie się na bulwarze gen. Pattona, w okolicy Centrum Nauki Kopernik. Trzech zawodowych slacklinerów przejdzie po kilkusetmetrowej taśmie, rozciągniętej wszerz Wisły.

d1p0060

Odbędą się również pokazy oraz nauka skimboardingu, czyli ślizgów na desce po płytkiej wodzie. Dla najmłodszych przewidziana jest Akademia Żeglarska, gdzie dzieci wcielą się w rolę małego pirata, a w punkcie Wód Polskich stworzą marynistyczne pamiątki. Fani wodnych wycieczek mogą skorzystać z uroków Wisły podczas bezpłatnych rejsów łodziami.

Dla tych, którzy wolą pozostać na brzegu, przygotowano pokazy wakeboard. Około godz. 13.00, na wysokości bulwarów, pojawi się Wioślana Masa Krytyczna, czyli duża grupa kajakarzy i innych osób płynących na wiosłach.

Plażowa rozrywka

Na plaży Poniatówce dzieci i dorośli mogą wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, a miłośnicy żeglarstwa skorzystają z darmowych rejsów po Wiśle. Dodatkowo Grupa Ratownictwa PCK przygotowała pokazy poświęcone bezpieczeństwu nad wodą.

Fundacja AVE zaprasza najmłodszych do udziału w znanych już warsztatach edukacyjnych Wiślana Super Buda. Na plaży Rusałka/Zoo warszawiacy mogą spróbować nietypowego pływania z wiosłem na desce, popularnie zwanym jako SUP. Wszystkie animacje rozpoczną się o godzinie 13.00.

d1p0060

Atrakcje przy zachodzie słońca

Wieczorem Wisła rozbłyśnie w biało-czerwonych barwach. Od godziny 19.00 mieszkańcy podziwiać będą paradę przystrojonych jednostek pływających między Mostem Śląsko-Dąbrowskim a Portem Czerniakowskim.

Po tym widowisku, w okolicach godz. 20.00, na bulwarze gen. Pattona zabrzmią znane przeboje podczas koncertu „Kochamy polskie piosenki”. Nie zabraknie piosenek m.in. Wojciecha Młynarskiego, Maryli Rodowicz, Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, czy Zbigniewa Wodeckiego. Wszystkie hity zaśpiewają młodzi artyści.

Zobacz także: Sekielski: Są w Polsce księża, którzy mają dość milczenia w sprawie pedofilii

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1p0060

Podziel się opinią

Share
d1p0060
d1p0060