Trwa ładowanie...

Święto Wisły na Barce

Otwarcie sezonu! Z tej okazji m.in. Le Targ, koncert Ścianki, Festiwal Filmów Rowerowych

Święto Wisły na Barce
d3sdkfw
d3sdkfw

Z okazji Święta Wisły i na zakończenie pierwszego w tym sezonie weekendu na Barce, w najbliższą niedzielę sporo niebanalnych atrakcji. Zaprzyjaźniony Festiwal Filmów Rowerowych zaprasza na rowerowy piknik, połączony z pokazami filmów, zawodami, warsztatami i rowerową giełdą. Yacht Rock Disko, czyli Maciek Sienkiewicz i goście, przez cały dzień, puszczać będą muzykę miłą dla ucha, kojącą po sobocie - ale i zdatną do tańca w parach. Oczywiście tylko z winylowych płyt. Le Targ zaprasza na zakupy dobrego, zdrowego, tradycyjnego jedzenia bezpośrednio od producentów. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Ścianki, który podobnie jak w zeszłym roku zainauguruje koncertowy sezon na Barce. Swoją sezonową filię na Barce otworzy Krowarzywa Weganburger .

A tak o poszczególnych atrakcjach piszą organizatorzy:

YACHT ROCK DISCO

godz. 12 00-20 00

d3sdkfw

Co tu pisać - słońce, wiatr i woda, miękki rock i powolne disco, soul, ambient, The Beatles i płyty nikomu nieznane.
Zaczynamy letni sezon z muzyką miłą dla ucha, kojącą, leczącą po sobocie - ale i zdatną do tańca w parach.
Barka. W niedzielę. W Święto Wisły. Od południa. Do wieczora.

Od 12 Do 20 Płyty puszczać będą:

Maciek Sienkiewicz, Kapitan Teren, Jealo, Risky, Jacek Staniszewski, Motyl, Rado Bogach, Bobrowiec

100% winyl, 300% słońce, 500% normy

d3sdkfw

LE TARG

godz. 12 00-20 00

Le Targ jest miejscem, gdzie można kupić dobre, zdrowe, tradycyjne jedzenie bezpośrednio od producentów.
Patronem Le Targu jest Slow Food Youth Warszawa.
Wszystko zaczęło się zimą. W mroźne dni nasi producenci prowadzili sprzedaż swoich wyrobów wewnątrz klubokawiarni Szara Cegła na Saskiej Kępie albo marznąc na dworze. Cegła pękała w szwach. W końcu doczekaliśmy się pięknej, słonecznej pogody i możemy wreszcie cieszyć się ogrodem. Poza tym powoli zaczynamy pojawiać się w innych miejscach. Z niektórymi współpracujemy stale (klubokawiarnia Solec 44 (Powiśle) - każdy piątek i od 16 maja restauracja Nabo (Sadyba) - każdy czwartek). Będziemy pojawiać się na wielu imprezach jednodniowych. Od 19 maja i w każdą następną niedzielę Le Targ także na Placu Zabaw (Park Agrykola). A już od 21 czerwca Le Targ w Zielonym Jazdowie, do którego zaprosi swoich najlepszych producentów.
Dzięki temu niektórzy z naszych klientów będą mieli bliżej po zakupy.
Oczywiście na tydzień przed inauguracją piknikowej wersji Le Targu na Palcu Zabaw, w niedzielne popołudnie 12 maja będziemy obecni na Barce z Okazji Święta Wisły

FESTIWAL FILMÓW ROWEROWYCH

godz. 15 00-22 30

FFR, czyli Festiwalu Filmów i Kultury Rowerowej zaprasza na przed festiwalowy piknik i zapowiedz 2. edycji Festiwalu, która odbędzie się nad Wisłą za kilka miesięcy.
FFR w wiosennej odsłonie odbędzie się w ramach Święta Wisły jako jednodniowy przedsmak trzydniowej WRZEŚNIOWEJ edycji.

d3sdkfw

W programie:
- otwarty mini targ rowerowy
- piknik
- otwarty warsztat rowerowy (prowadzący: warsztat CECH)
- rowerowe warsztaty sitodruku (kwiaciarnia grafiki aka tour de varsovie)
- wyścig na goldsprintach (Warszawski Fundusz Kurierski)
- pokazy krótkich metraży (specjalna preselekcja Festiwalu Filmów Rowerowych)

Już od 15:00 zapraszamy na piknik i giełdę rowerową nad wodą!
Przynieście ze sobą prowiant, smakołyki i koce oraz (!!!!) rowery, części, ubrania lub akcesoria których chcielibyście się pozbyć lub wymienić z kimś na inne.
Potrzebne Ci siodełko do roweru, a masz w domu nieużywany widelec?
Przyjdź na targ i.... wymień się!
Na targu będą również obecne lokalne brandy rowerowe, warszawski rowerowy handmade oraz stoiska małych sklepów rowerowych.
Przez cały czas trwania imprezy będzie można przyjść do stworzonego specjalnie na tę okazję warsztatu rowerowego, gdzie można zasięgnąć rady, zgłębić tajniki majsterkowania lub naprawić swój rower.

W ciągu dnia zapraszamy również na rowerowy warsztat sitodruku.
Podczas trwania warsztatu będzie można wykonać własnoręcznie lub z pomocą, rowerowy nadruk metodą sitodruku.

Zapewniamy farby, papier pomoc techniczną i zabawę, a jedyne, co trzeba przynieść to własna koszulka, torba lub cokolwiek, na czym można umieścić rowerowy nadruk.

d3sdkfw

Wieczorem czeka na Was sportowa rywalizacja na rzecz Warszawskiego Funduszu Kurierskiego.

Czym są goldsprinty? To dwa specjalnie przygotowane rowery umieszczone na ruchomych rolkach, które za sprawą specjalnie opracowanego programu komputerowego pozwalają przeprowadzić niezliczoną ilość wyścigów jednego wieczoru.
Każdy może zmierzyć się z kimś znajomym/ nieznajomym lub sam ze sobą. Cały zysk z Goldsprintów wspiera Warszawski Fundusz Kurierski, który pomaga poszkodowanym podczas pracy kurierom rowerowym.

Ok., godziny 21:30 tuż po koncercie Ścianki zapraszamy na pokaz krótkich metraży rowerowych. W zestawie produkcje BMXowe, teledyski, mini reportaże z wyścigów kolarskich, krótkie fabularne materiały, wizualnie i technicznie dopieszczone formy.
So… MOVE its a MOVIE!

ŚCIANKA – KONCERT

godz 20 00

d3sdkfw

Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych. Koncertuje od jesieni 1994 roku. Nagrywa i wydaje od wiosny 1998 roku. Ich styl jest trudny do zdefiniowania - łączy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. Piękne, czasem delikatne melodie.
Dźwiękowy dramat? Czemu nie. Szeroki zakres emocji i formy, intensywny przekaz. Siekiera, piórko i trochę rdzy. Powietrze. Każda z ich płyt jest nieco inna. Każda nagrana na analogowych taśmach w ich studio w Sopocie, ostatnio w Warszawie. Każda otrzymała najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej. Latem 2013 ukaże się długo oczekiwany album zespołu "Come November".

d3sdkfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sdkfw