Trwa ładowanie...
d233vnc

Swing na Podzamczu już dziś!

To będzie finałowy dancing na dechach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Swing na Podzamczu już dziś!
d233vnc

Kto pamięta lokal „Czerwona oberża” przy ulicy Żurawiej? W latach 50. ubiegłego wieku występowała tam grupa Melomani, ze słynnym pianistą Krzysztofem Komedą. Potańcówki w rytmie swingu i dixieland w wykonaniu Melomanów cieszyły się nad Wisłą ogromną popularnością. Co tańczyła spragniona zabawy młodzież? Oczywiście fokstrota, charlestona i jive’a.

Powrót w świat warszawskich potańcówek sprzed lat już dziś od godz. 17.00. Finałowy dancing na Podzamczu upłynie w rytmie tanecznej muzyki jazzowej. Muzyczną ucztę na żywo zapewni świetny zespół swingowy Marka Sheparda i didżeje
z Soul Service, którzy wybiorą najlepsze swingowe kawałki polskiej muzyki rozrywkowej.

Tym, którym brakuje śmiałości do zabawy na dechach, przyjdą z pomocą artyści ze Studia TańcaSwingowego SWINGOUT.PL. Tancerze pokażą publiczności kroki do wszystkich popularnych stylów tanecznych powojennej Warszawy ery swingu.

d233vnc

Dancingom towarzyszy wystawa „Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca!”, prezentująca archiwalne fotografie przedstawiające warszawskie rozrywki lat 50., 60. i 70. Fotografie pochodzą ze zbiorów Ośrodka KARTA.

Wstęp na potańcówke jest darmowy. Impreza potrwa do godz. 23.00.

*Przeczytaj też: Dni Nudy w Wilanowie *

d233vnc

Podziel się opinią

Share
d233vnc
d233vnc