Trwa ładowanie...
d1uvqib

Sylwester w Warszawie bezpieczniejszy niż rok wcześniej

Mniej interwencji warszawskich służb i mniej nietrzeźwych, którzy trafili do izby wytrzeźwień - taki był ostatni Sylwester w Warszawie. Straż Miejska porównała swoje działania do tych sprzed 12 miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Straż Miejska podsumowała swoje działania podczas nocy sylwestrowej w stolicy
Warszawa. Straż Miejska podsumowała swoje działania podczas nocy sylwestrowej w stolicy (Straż Miejska, Fot: SM Warszawa)
d1uvqib

Warszawska Straż Miejska podczas sylwestrowej nocy musiała interweniować nieco ponad pół tysiąca razy. Najwięcej zdarzeń było w Śródmieściu - 118. Nieco mniej pracy Straż Miejska miała na Mokotowie (80 interwencji) i na Pradze-Południe (50).

Według tych statystyk, w sylwestra najspokojniej było w Wesołej i w Wawrze (mniej niż 10 zdarzeń).

Straż Miejska była wśród służb, które zabezpieczały miejską zabawę sylwestrową na placu Bankowym. W czasie imprezy udzielono pomocy trzem nietrzeźwym osobom.

Strażnicy zlikwidowali też trzy nielegalne stoiska handlowe. Jednej osobie opatrzono rozbitą głowę.

d1uvqib

Przy ochronie imprezy na placu Bankowym służby mogły liczyć na wsparcie monitoringu. Po raz kolejny wykorzystano system mobilnych kamer, dzięki czemu reakcja w wymagających tego sytuacjach była szybka.

O ile imprezy i zabawy sylwestrowe były bezpieczniejsze, o tyle kierowcy tradycyjnie już przysporzyli dużo pracy. 244 interwencje dotyczyły właśnie ruchu drogowego.

Straż Miejska wydała 29 dyspozycji usunięcia pojazdów. 9 z tych przypadków dotyczyło nieuprawnionego zajęcia miejsc dla osób niepełnosprawnych.

52 osoby, które były wyraźnie pod wpływem alkoholu trafiły do Izby Wytrzeźwień w Warszawie lub do swoich najbliższych dzięki pomocy Straży Miejskiej. Według komunikatu - tu cytat - "interweniowano w przypadku 34 leżących osób".

d1uvqib

Mimo, że sylwestrowa noc nie należała do wyjątkowo mroźnych, udało się też sprawdzić miejsca, w których są osoby bezdomne. Stołeczni strażnicy pomogli dwóm osobom, którym groziło wychłodzenie organizmu.

Funkcjonariusze pomogli też zwierzętom. Dostali nieco ponad 30 zgłoszeń, które dotyczyły bezdomnych lub zagubionych psów.

Podsumowanie to dotyczy czasu od 31 grudnia od 17:00 do 9:00 w środę, 1 stycznia. Rok wcześniej podobnych interwencji było ok. 600.

Źródło: Straż Miejska w Warszawie

d1uvqib

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

d1uvqib

Podziel się opinią

Share

d1uvqib

d1uvqib