Trwa ładowanie...
d207uuk

Sylwester w Warszawie przed laty

Gdzie bawił się Eugeniusz Bodo? Jak wyglądała zabawa w Naczelnym Komitecie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester w Warszawie przed laty
d207uuk

Jak świętowano w Warszawie Sylwestra przed laty? Gdzie bawił się Eugeniusz Bodo czy Adolf Dymsza? Jak wyglądała zabawa w Naczelnym Komitecie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego? Narodowe Archiwum Cyfrowe z okazji Sylwestra udostępniło zdjęcia z warszawskich imprez noworocznych na przestrzeni lat. Najstarsze zdjęcie pochodzi z roku 1930 i pokazuje zabawę w teatrze Morskie Oko, gdzie bawił się m.in. Eugeniusz Bodo.

Zachwyca, że nawet wysoko postawieni urzędnicy oraz znani aktorzy nie bali się sylwestrowych przebrań. W Warszawie przed laty bardzo popularne były bale maskowe. Maski z balu sylwestrowego w Teatrze Wielkim z roku 1932 przypominają swoim groteskowym klimatem karnawał w Wenecji.

Oczywiście, wszyscy jesteśmy ludźmi, a Sylwester jest od tego, żeby się bawić. Stoły są więc suto zastawione alkoholem, a ten czy tamten oddaje się sylwestrowej namiętności pośrodku imprezy.

d207uuk

Zobaczcie w naszej galerii, jak wyglądały sylwestrowe bale 80, 60 i 40 lat temu w Warszawie. Czy od tego czasu wiele się zmieniło?

d207uuk

Podziel się opinią

Share
d207uuk
d207uuk