Trwa ładowanie...

Symbol znika z Placu Zbawiciela. Podziel się zdjęciem z Tęczą

Już niebawem rusza symboliczna akcja "Pożegnanie z Tęczą 2015".

Symbol znika z Placu Zbawiciela. Podziel się zdjęciem z Tęczą
d35e4pr
d35e4pr

Kilka podpaleń, wiele kontrowersji, w końcu symbol Placu Zbawiciela - tak w kilku słowach wygląda historia Tęczy. Instalacja wykonana przez Spółdzielnię Rękodzieła Artystycznego "Tęcza" ma 9 metrów wysokości i 26 metrów rozpiętości, waży ponad osiem ton i składa się z tysięcy sztucznych kwiatów przymocowanych do metalowej konstrukcji.

Siedem razy została podpalona, ostatnio na początku grudnia 2014 roku. Wielokrotnie odbywały się pod nią protesty. Teraz, z końcem grudnia wygaśnie porozumienie między Instytutem Adama Mickiewicza, który był inicjatorem projektu a m.st. Warszawą. W związku z tym Tęcza stanie w innym miejscu.

"Pożegnanie z Tęczą 2015" to symboliczna akcja zorganizowana przez Instytut Adama Mickiewicza i portal culture.pl. Ma przede wszystkim zebrać wszystkich warszawiaków, którzy z sentymentem będą patrzyć, jak instalacja znika z Placu Zbawiciela. na tę okoliczność organizatorzy przygotowują wiele atrakcji.

Fotomat, miniatura i premiera filmu

Jesienią zaplanowane są dwie akcje artystyczne, jedną z nich przygotuje aranżerka "Tęczy" Julita Wójcik, w ramach drugiej artystka Mirella von Chrupek odsłoni swoją miniaturę związaną z instalacją oraz Placem Zbawiciela w gablocie przy ul. Marszałkowskiej.

d35e4pr

Kolejnym punktem pożegnania będzie premiera dokumentu artystycznego "Tęcza", na początku przyszłego roku. Jego autorem jest Michał Bielawski, reżyser filmów dokumentalnych "1989", "Drużyna" oraz "Mundial. Gra o wszystko".

Organizatorzy zachęcają także do dzielenia się swoimi zdjęciami z "Tęczą". Jeśli ktoś jeszcze nie ma swojego, to będzie mógł je zrobić 22 i 23 sierpnia w Fotomacie, który stanie na Placu Zbawiciela. Z nadesłanych i oznaczonych tagiem #przemineloztecza na Facebooku oraz Instagramie fotografii powstanie potem wirtualny album.

d35e4pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e4pr