Trwa ładowanie...
d3bcdhm

Syrenka, Bazyliszek i Złota Kaczka w nowym wydaniu. "Legendy warszawskie. Antologia" bestsellem jesieni?

Antologia to zbiór ponad 60 legend napisanych przez ponad 20 autorów na pond 600 stronach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syrenka, Bazyliszek i Złota Kaczka w nowym wydaniu. "Legendy warszawskie. Antologia" bestsellem jesieni?
d3bcdhm

20 września odbyła się premiera książki "Legendy warszawskie. Antologia". To nowa, ponad sześćsetstronicowa i bogato ilustrowana publikacja Muzeum Warszawy, obejmująca 61 tekstów powstałych od połowy XIX wieku do drugiej dekady XXI wieku.

Pierwszymi recenzentami książki "Legendy warszawskie. Antologia" byli najmłodsi mieszkańcy Warszawy - w Dniu Przedszkolaka Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła dzieci w przedszkolu im. Syrenki Warszawskiej na Woli. Dzieci wysłuchały dwóch legend – bajki o Syrence i o Bazyliszku autorstwa Marianny Gal.

Antologia dopiero wchodzi na rynek a już budzi duże zainteresowanie, bowiem prezentuje zbiór ponad 60 legend napisanych przez ponad 20 autorów na pond 600 stronach. Obok klasyków takich jak właśnie bajki o Syrence, Bazyliszku czy Złotej Kaczce w książce możemy znaleźć o wiele więcej intrygująco opisanych baśniowych historii.

d3bcdhm

Z „Legendami warszawskimi...” w ręku czytelnik może wyruszyć na wycieczkę po Warszawie, której już nie ma, i odwiedzić m.in. ratusz staromiejski, kościół św. Jerzego, dawny kirkut, pałac Dynasowski czy wreszcie potok Dunaj, który pierwotnie miała zamieszkiwać Syrena. Rozdziały książki zostały ułożone w taki sposób, aby ułatwić "spacer" po wielowarstwowym mieście: Warszawie naraz współczesnej i historycznej, wyobrażonej i fizycznie doświadczanej, prawdziwej, fikcyjnej i fantastycznej.

Antologia jest do kupienia w Centrum Interpretacji Zabytków przy ul. Brzozowej 11/13 i w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/42. Publikacji towarzyszy Mapa legend warszawskich, obejmująca Stare i Nowe Miasto i uwzględniająca lokalizacje związane z legendami wraz z krótkimi opisami miejsc i obiektów.

*Źródło: UM Warszawa *

Przeczytajcie również: Zmęczona staruszka dosiadła się do stolika w restauracji. Wzruszający gest kelnera podbija internet!


d3bcdhm

Podziel się opinią

Share
d3bcdhm
d3bcdhm