Trwa ładowanie...

Szabla Kilińskiego. Dziś gala finałowa (WSTĘP WOLNY)

To już XV edycja największej na świecie i skupiającej co roku co raz więcej uczestników imprezy sportowej

Share
Szabla Kilińskiego. Dziś gala finałowa (WSTĘP WOLNY)
d3j5kef

Dziś o 18.00 odbędzie się gala finałowa zawodów o "Szablę Kilińskiego" w Hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 1. Na jej zakończenie wszystkim zwycięzcom wręczane są wspaniałe trofea – lśniące szable Kilińskiego. Jutro o godz. 9.00 rozpoczną się zawody drużynowej szabli mężczyzn i drużynowej szpady kobiet. O 16.00 organizatorzy zapraszają na mecze finałowe. Na wszystkie wydarzenia w ramach Pucharu Świata wstęp jest wolny.

Puchar Świata w Warszawie to turniej kwalifikujący do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Każde trafienie oraz każdy punkt zdobyty na tych zawodach będzie mógł mieć kluczowe znaczenie podczas nominacji para-olimpijskich w 2016 roku. Przed nami więc piękne szermiercze widowisko, pełne wrażeń, emocji oraz zaciętych pojedynków. To będzie niełatwa próba dla szermierzy oraz trenerów.

“Szabla Kilińskiego” na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych nie tylko w Warszawie. Rodzaj imprezy łączy współzawodnictwo i idee integracji. Nadaje jej wyjątkowy charakter, który powinien być wzorem dla wszystkich wydarzeń.

d3j5kef

Organizatorem Pucharu Świata jest Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa. Klub ten powstał w 1991 roku z inicjatywy osób niepełnosprawnych, pracowników naukowych i studentów warszawskiej AWF. Od początku swojej działalności Klub promował ideę wykorzystania sportu i rywalizacji sportowej jako doskonałego środka w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, dążąc zarazem do osiągnięcia mistrzostwa sportowego w zaadaptowanej przez siebie i stworzonej w Polsce od zera dyscyplinie sportu – szermierce na wózkach.

Profesjonalne metody szkolenia oraz lansowana w IKS-AWF integracyjna forma uczestnictwa w treningach i zawodach sportowych dały w niedługim czasie nadspodziewanie dobre rezultaty. Na koncie zawodników sekcji szermierczej Klubu IKS-AWF Warszawa są dziś dziesiątki medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz 30 medali Igrzysk Paraolimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Należy dodać, iż obok szermierki, w Klubie działają również inne sekcje sportowe: tenisa stołowego, pływania, podnoszenia ciężarów, gimnastyki artystycznej oraz parakajakarstwa. Zawodnicy tych sekcji również zdobywają medale na imprezach sportowych najwyższej światowej rangi.

Warszawski Puchar Świata “Szabla Kilińskiego” jest co roku największą na świecie oraz najchętniej odwiedzaną imprezą szermierczą dla sportowców z niepełnosprawnością.

d3j5kef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j5kef