Trwa ładowanie...

Szanty, gotowanie "pod chmurką", wyścig najszybszych motorówek. Wielkie święto nad Wisłą

Wyjątkowe atrakcje będą czekać na warszawiaków w okolicach Cypla Czerniakowskiego.

Szanty, gotowanie "pod chmurką", wyścig najszybszych motorówek. Wielkie święto nad Wisłą
d13n0kc
d13n0kc

10 września odbędzie się wielkie święto królowej polskich rzek: hasłem przewodnim w tym roku jest „Wisła - Żywioł Warszawy”. Tego dnia Wisła i jej nabrzeża będą tętnić życiem, dzięki wydarzeniom, które podkreślą ich liczne uroki. Atrakcje na wodzie oraz lądzie odbywać się będą w okolicach Cypla Czerniakowskiego.

- Święto Wisły dotychczas otwierało sezon na naszej rzece, ale po ostatnich doświadczeniach związanych z żywiołem powodzi i wysokiej fali, przenieśliśmy to wydarzenie na koniec lata. Święto Wisły podsumowuje cykl wydarzeń nad i na rzecze, ale ich nie kończy, bowiem jeszcze przez wrzesień będzie tu dużo atrakcji - podkreślił na konferencji prasowej Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

„Wisła - Żywioł Warszawy”

Wisła jest żywiołem Warszawy. Ogromne zasoby w postaci porastającej jej flory i zamieszkującej fauny, energii z przepływającej nieustannie wody i różnego rodzaju łodzi, dają miastu obszar, który ma coraz bogatszą ofertę atrakcji: od sportowych, po kulturalne oraz rozrywkowe. Z każdym sezonem ich przybywa, a przestrzeń nad rzeką stała się jednym z ulubionych miejsc warszawiaków. Święto Wisły to idealny moment, aby uczcić ten nieustający rozwój i razem ze znajomymi lub rodziną spędzić ostatnie dni wakacji nad rzeką.

- Już teraz możemy powiedzieć, że Wisła cieszy się ogromną popularnością wśród warszawiaków - dodał Olszewski - A w przyszłym sezonie dojdą kolejne nowości - będzie nią z pewnościa otwarcie drugiego odcinka bulwarów, a także rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą animację brzegu od Syreny do mostu Poniatowskiego.

d13n0kc

Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent Warszawy ds. Wisły podkreślił, że Święto Wisły wpisuje się w przyszłoroczny Rok Rzeki Wisły, którego celem jest propagowanie powszechnej żeglugi po rzece.

- Mamy już bardzo liczne środowisko wodniackie - podkreślił Piwowarski - Port Czerniakowski jest już pełen, planujemy budowę nowych pomostów, tak aby pomieścić wszystkich chętnych. Myślimy także o powstaniu w porcie „miasteczka wodnickiego” które byłoby związane i obsługiwało ruch turystyczny na Wiśle.

Święto Wisły 2016

Atrakcje zaplanowane na Święto Wisły rozpoczną warsztaty w Przylądku Miami Wars. Karol Szurdak – stały bywalec Bieszczad, znawca botaniki i autor bloga „Etnobotanika w praktyce” – opowie o jadalnej florze nadwiślanych terenów oraz zdradzi, gdzie dokładnie jej szukać. Ugotuje także najsmaczniejsze „dzikie” potrawy.

Widowiskowym elementem obchodów, o godz. 16.00, będzie pokaz River Sprint, czyli wyścig najszybszych motorówek. O godz. 20.00 rozpocznie się fireshow – artystyczny pokaz tancerzy z ogniem. Całość dopełni niezwykła parada oświetlonych motorówek, łódek i katamaranów, które przepłyną odcinek od mostu Poniatowskiego do Portu Czerniakowskiego.

d13n0kc

Celebrowanie Święta Wisły 2016 zakończy wyjątkowa, wieczorna impreza taneczna połączona z ogniskiem w Przylądku Miami Wars na Cyplu Czerniakowskim. Szanty śpiewać będą niewidomi żeglarze z zespołu Ślepa Kura.

Przez cały dzień odbywać się będą wydarzenia towarzyszące, m.in. atrakcje sportowe oraz dla dzieci organizowane przez plażowych, a także spływy kajakowe. 10 września odbędzie się także doroczny Bieg Wisły.

Źródło: UM Warszawa

Przeczytajcie również: Oddaj krew, odwiedź ZOO za darmo! Wyjątkowy piknik w stolicy

d13n0kc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13n0kc