Trwa ładowanie...

Szara Cegła otwiera się na Saskiej Kępie

Od 1 kwietnia z nową siedzibą na Królowej Aldony 5 kawiarnia rzuci wyzwanie stereotypowi szarości!

Szara Cegła otwiera się na Saskiej Kępie
d7rqtac
d7rqtac

W zeszłym roku Szara Cegła działała przez chwilę w Domu Funkcjonalnym jako miejsce eksperymentalnego projektu artystycznego w modernistycznej willi przy ul. Jakubowskiej (Praga Północ), próbując zrealizować oryginalną wizję Domu w sąsiedztwie lokatorów: BWA Warszawa, Galerii Asymetria i Redakcji WAW.

Szara Cegła ma być miejscem niezwykłym. Jak piszą pomysłodawcy, "to nie tylko kawiarnia na Saskiej Kępie, to miejsce spotkań, wykładów, warsztatów oraz sklep promujący dizjan ze Wschodu, udostępniający również produkty znanych polskich projektantów, wielu grup artystycznych oraz początkujących twórców." Tutaj kupimy również publikacje małych wydawnictw, niszowe ziny czy, popularny coraz bardziej w Polsce, selfpublishing.
Znajduje się tu również siedziba kolektywu NO MUDA, który zajmuje się małą architekturą w przestrzeni miejskiej.

*W najbliższą niedzielę 1 kwietnia *będzie można porozmawiać z twórcami, osobami związanymi z miejscem oraz założycielami. Będzie okazja, aby napić się dobrej kawy i wina z okazji otwarcia. Na co dzień będzie to miejsce bez alkoholu.

Kawiarnia zaprasza również w sobotę 31 marca, na tzw. próbę generalną, podczas której będzie można korzystać już ze sklepu i kawiarni, ale wciąż trwać będą drobne prace przed otwarciem: ekspozycja asortymentu, dokręcanie śrubek, komponowanie przestrzeni, któremu przyglądać się będą bądź czynnie uczestniczyć zainteresowani powstawaniem nowego miejsca.

Szara Cegła działać będzie w godzinach 9.00-22.00.

d7rqtac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7rqtac