Trwa ładowanie...

Szczyt bliskowschodni. Stopień alarmowy ALFA w Warszawie

Premier podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA na terenie stolicy. Będzie obowiązywał od poniedziałku 11.02 do piątku 15.02. Ma to związek z organizowaną w Warszawie przyszłotygodniową "konferencją ministerialną w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie".

Share
Szczyt bliskowschodni. Stopień alarmowy ALFA w Warszawie
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Mateusz Baj
d33k76b

To najniższy, pierwszy stopień alarmowy w czterostopniowej skali. Oznacza on jednak, że zdarzenie o charakterze terrorystycznym jest możliwe, ale jego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia. Jego wprowadzenie umożliwia częstsze kontrole służb w miejscach publicznych oraz ich wzmożoną obecność w strategicznych punktach miasta (jak np. stacje metra).

Jak podaje rmf24, na mieszkańców stolicy w związku z organizowaną w dniach 13-14 lutego konferencją, czekają liczne utrudnienia komunikacyjne. Samochody parkujące lub przejeżdżające w pobliżu Zamku Królewskiego lub Stadionu Narodowego mogą być szczegółowo sprawdzane. To właśnie w tych obiektach będzie odbywał się szczyt.

Stopień ALFA był już wprowadzany podczas ważnych, międzynarodowych wydarzeń z udziałem zagranicznych gości VIP. Ostatnio służby były postawione w stan gotowości podczas szczytu NATO w Warszawie i Światowych dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Podobnie było przy okazji szczytu klimatycznego odbywającego się w Katowicach. Jego wprowadzenie ma zazwyczaj charakter prewencyjny.

Źródło: rmf24.pl

d33k76b

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Duda ułaskawił Kaczyńskiego”. Marek Sawicki o „taśmach prezesa”

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d33k76b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33k76b
d33k76b