Trwa ładowanie...
d335ona

Szczyt bliskowschodni. Stopień alarmowy ALFA w Warszawie

Premier podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA na terenie stolicy. Będzie obowiązywał od poniedziałku 11.02 do piątku 15.02. Ma to związek z organizowaną w Warszawie przyszłotygodniową "konferencją ministerialną w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Służby będą kontrolować okolice Zamku Królewskiego i Stadionu Narodowego
Służby będą kontrolować okolice Zamku Królewskiego i Stadionu Narodowego (Agencja Gazeta, Fot: Mateusz Baj)
d335ona

To najniższy, pierwszy stopień alarmowy w czterostopniowej skali. Oznacza on jednak, że zdarzenie o charakterze terrorystycznym jest możliwe, ale jego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia. Jego wprowadzenie umożliwia częstsze kontrole służb w miejscach publicznych oraz ich wzmożoną obecność w strategicznych punktach miasta (jak np. stacje metra).

Jak podaje rmf24, na mieszkańców stolicy w związku z organizowaną w dniach 13-14 lutego konferencją, czekają liczne utrudnienia komunikacyjne. Samochody parkujące lub przejeżdżające w pobliżu Zamku Królewskiego lub Stadionu Narodowego mogą być szczegółowo sprawdzane. To właśnie w tych obiektach będzie odbywał się szczyt.

Stopień ALFA był już wprowadzany podczas ważnych, międzynarodowych wydarzeń z udziałem zagranicznych gości VIP. Ostatnio służby były postawione w stan gotowości podczas szczytu NATO w Warszawie i Światowych dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Podobnie było przy okazji szczytu klimatycznego odbywającego się w Katowicach. Jego wprowadzenie ma zazwyczaj charakter prewencyjny.

Źródło: rmf24.pl

d335ona

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Duda ułaskawił Kaczyńskiego”. Marek Sawicki o „taśmach prezesa”

d335ona

Podziel się opinią

Share

d335ona

d335ona