Trwa ładowanie...

Szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku! Znamy oficjalną datę

Odbędzie się on 8 i 9 lipca

Szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku! Znamy oficjalną datę
d2fnb4m
d2fnb4m

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 r. - ogłosił sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Dodał, że spotkanie zaplanowano w kluczowym momencie z uwagi na zagrożenia dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego zarówno ze Wschodu, jak i z Południa.

- Realizujemy już największe wzmocnienie naszej zbiorowej obrony od końca zimnej wojny. W Warszawie wyznaczymy kierunek dostosowania Sojuszu do nowych warunków bezpieczeństwa, tak że NATO pozostanie gotowe do obrony wszystkich sojuszników w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia z dowolnego kierunku - zapowiedział Soltenberg.

Podczas ostatniego spotkania w Newport w zeszłym roku ogłoszono utworzenie szpicy sił szybkiego reagowania, która ma liczyć kilka tysięcy żołnierzy. Wstępną gotowość operacyjną mają one osiągnąć na początku 2016 roku.

Jak podało w piątek MSZ, zaproponowana przez Polskę data została uzgodniona w gronie sojuszników.

d2fnb4m

- Na obecnym etapie przewiduje się udział szefów państw i rządów z 28 państw członkowskich. Sojusz oceni aktualny stan środowiska bezpieczeństwa, podsumuje wdrożenie postanowień przyjętych na szczycie w Newport w 2014 r., a także zdecyduje o dalszych kierunkach adaptacji NATO do nowych wyzwań - poinformowało ministerstwo.

Czy oznacza to paraliż Warszawy? Zaznaczono, że organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia w wakacje ma na celu zniwelowanie niedogodności, których doświadczyć mogą mieszkańcy Warszawy. Zwrócono też uwagę, że spotkanie nie będzie również kolidować z zaplanowanymi na koniec lipca 2016 r. Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

d2fnb4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fnb4m