Trwa ładowanie...

Szczyt NATO. Warszawiaków czekają potężne utrudnienia w ruchu [MAPY]

"W trakcie najbliższego miesiąca mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu"

Szczyt NATO. Warszawiaków czekają potężne utrudnienia w ruchu [MAPY]
d3fexqb
d3fexqb

Dokładnie Za miesiąc (8 i 9 lipca) w Warszawie odbędzie się szczyt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego . Ze względu na wymogi służb państwowych dotyczące bezpieczeństwa wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej - informują drogowcy

Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i Most Józefa Poniatowskiego, Rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Grzybowska. Ponadto wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego; na Ochocie w Alejach Jerozolimskich, na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury; na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II; w Śródmieściu m.in. w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Senatorskiej, Emilii Plater, M. Konopnickiej, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Kruczej, Królewskiej.

*Zmiana organizacji ruchu kołowego *
W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, Rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Grzybowska. Najważniejsze wyłączenia ruchu:
od 7 lipca godz. 9.00 do 9 lipca godz. 18.00:

 • ul. Wybrzeże Szczecińskie - na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego,
 • ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego,
 • al. Zieleniecka,
 • ul. Zamoyskiego - na odcinku od ul. Targowej do ul. Sokolej,
 • rondo J. Waszyngtona,
 • al. J. Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda J. Waszyngtona,
 • ul. Grzybowska od ul. Towarowej do ul. Królewskiej.
d3fexqb

od 8 lipca godz. 8.00 do 9 lipca godz. 20.00:

 • Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego,
 • most Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego,
 • ul. Nowy Świat,
 • ul. Krakowskie Przedmieście,
 • ul. Miodowa - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście o ul. Senatorskiej,
 • ul. Królewska - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej.

Ponadto wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego; na Ochocie w Alejach Jerozolimskich, na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury; na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II; w Śródmieściu m.in. w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Senatorskiej, Emilii Plater, M. Konopnickiej, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Kruczej, Królewskiej.

Transport publiczny w czasie szczytu NATO
Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami:

 1. w relacji wschód – zachód:
 • Grochowska – Targowa – al. Solidarności (most Śląsko-Dąbrowski),
 • al. J. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej,
 • Targowa – ks. J. Kłopotowskiego (powrót: S. Okrzei) – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza - Dobra (powrót: Tamka) - Tamka – L. Kruczkowskiego – Książęca – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie.
 1. w relacji południe – północ:
 • Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,
 • Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie,
 • al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II.
d3fexqb

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły.

W dniach 7-9 lipca, nie będzie funkcjonować stacja kolejowa Warszawa Stadion oraz stacja metra Stadion Narodowy. Pociągi przez stacje będą przejeżdżać bez zatrzymywania się.

Jak informują drogowcy, to dopiero wstępne informacje - W trakcie najbliższego miesiąca mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu - piszą urzędnicy. I dodają, że w trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Stare Miasto/Plac Teatralny

Obszar Centrum

Obszar Praga Południe

**

**

d3fexqb

Trasa przejazdu z Lotniska Chopina

**

**

d3fexqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fexqb