Trwa ładowanie...
reprywatyzacja
+1

Szef CBA robił aplikację w kancelarii zamieszanej w reprywatyzację

Chodzi o kancelarię Jerzy R. Szaniawski i Wspólnicy. Nazwiska mecenasa i jego syna pojawiają się w dokumentach dotyczących zwrotu kilku nieruchomości. Biuro prasowe CBA potwierdza, że jego szef, Ernest Bejda, zna się z właścicielem kancelarii.

Share
Szef CBA robił aplikację w kancelarii zamieszanej w reprywatyzację
Źródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk
d4ckork

Mecenas Paweł Sz. reprezentował osoby pozywające miasto. Nazwa jego kancelarii pojawia się przy okazji śledztw dot. nieruchomości na Nowym Świecie, ulicy Targowej, Merliniego czy Gwintowej.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadziła śledztwo tylko w sprawie adresu przy ul. Żurawiej 31. Pozostałe nie zostały doprowadzone do końca. Jak donosi Radio ZET, mecenas Sz. usłyszał zarzuty ws. korupcji w służbie zdrowia.

Z komunikatu biura prasowego CBA wynika, że Ernest Bejda zna Pawła Sz. Był aplikantem w jego kancelarii w latach 2001-2004. "Ostatni raz widział się z nim na kilka miesięcy przed objęciem stanowiska Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i nie utrzymuje z nim dalszych kontaktów" - czytamy w komunikacie. Biuro zaprzecza również, żeby utrzymywał kontakty z Jerzym Szaniawskim.

d4ckork

Szef CBA zapewnia, że nie posiadał żadnych informacji na temat działań i udziału kancelarii Jerzy R. Szaniawski i Wspólnicy w warszawskiej reprywatyzacji i toczących się w tej sprawie śledztw.

Zobacz także: Jak on to zrobił? Zarobił 2,5 mln w jeden dzień

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Hindusi karmią bezdomnych warszawiaków. "Na początku podchodzili do nas nieufnie"

d4ckork

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ckork
d4ckork