Trwa ładowanie...

Sześciu chętnych na zaprojektowanie kolejnych stacji II linii metra

Chodzi o tzw. etap rozbudowy 2+3 podziemnej kolejki.
Share
Sześciu chętnych na zaprojektowanie kolejnych stacji II linii metra
d3h93cr

- Do Metra Warszawskiego wpłynęło sześć ofert w konkursie na koncepcję rozbudowy II linii metra w kierunku Bemowa i Bródna. Na każdy z odcinków wpłynęły po trzy prace - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

We wtorek upłynął termin na zgłaszanie prac w konkursie na koncepcję architektoniczno-budowlaną rozbudowy II linii metra o kolejne pięć stacji. W ramach tzw. etapu 2+3 powstaną trzy stacje w kierunku północno-wschodnim, na Targówku i Bródnie, oraz dwie stacje w kierunku zachodnim, na Woli i Bemowie. Według założeń miasta stacje te mają powstać do 2022 r. Bartoń zaznaczyła, że w konkursie jedna pracownia mogła złożyć koncepcję rozbudowy na jeden fragment (albo w kierunku zachodnim, albo północno-wschodnim). Teraz złożone oferty oceni sąd konkursowy.

Rzeczniczka Metra zaznaczyła, że jest jeszcze za wcześnie na mówienie o tym, kiedy poznamy zwycięskie prace , koncepcje są złożone anonimowo. Ujawnienie autorów prac nastąpi po wybraniu najlepszej oferty. Zanim powstanie pięć stacji w etapie 2+3, Metro Warszawskie najpierw wybuduje sześć stacji (etap 3+3), po trzy na wschód i na zachód od odcinka centralnego.

d3h93cr

Pod koniec października Metro wybrało firmy , które zrealizują etap 3+3. Turecka firma Gulermak wybuduje trzy stacje w kierunku Bemowa, a włoska Astaldi trzy w kierunku Targówka. Pierwsza z nich wyceniła swoje usługi na 1,1 mld zł, a druga na 1 mld zł. Obie firmy wcześniej tworzyły konsorcjum, które zbudowało centralny odcinek II linii metra.

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Przebudowa ulicy Żołnierskiej w rękach ministra...kultury?

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr