Szkoła na Ursynowie nie radzi sobie z hałasem. Mają innowacyjny pomysł. Uda się?

Poziom hałasu w szkole sięga 116 decybeli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoła na Ursynowie nie radzi sobie z hałasem. Mają innowacyjny pomysł. Uda się?

W Szkole Podstawowej nr 340 na warszawskim Ursynowie bywa głośniej, niż na ruchliwej ulicy w centrum Warszawy. Rodzice mają zamiar coś z tym zrobić. Jak informuje serwis naszemiasto.pl - jest szansa, że opracują pierwszy w Polsce system wyciszający szkolny hałas.

Szkoła przy ul. Lokajskiego 3 jest największą placówką na Ursynowie, uczy się w niej ponad 1200 dzieci. Budynek jest nowy i został oddany do użytku zaledwie kilka lat temu, ale jego akustyka nie sprzyja koncentracji i skupieniu na nauce. Wręcz przeciwnie, konstrukcja budynku, jego ogromne i wysokie korytarze potęgują skalę hałasu, który bywa dokuczliwy nie tylko podczas przerw.

116 decybeli

Poziom hałasu, z którym na co dzień muszą zmagać się dzieci zmierzono. Okazało się, że sięga aż 116 decybeli, a uszkadzanie słuchu zaczyna się już od przebywania w hałasie o natężeniu 90 decybeli. Według rady rodziców niemilknący w szkole hałas nie tylko przeszkadza w przyswajaniu wiedzy i zachowaniu skupienia. Może on także potęgować agresję i negatywnie wpływać na samopoczucie najmłodszej części społeczeństwa. Dzieci mają wtedy problemy z efektywną nauką i odbywane lekcje niczego nie wnoszą do poziomu ich wiedzy.

Do walki z hałasem włączyli się ursynowscy radni. Pomysł opracowania nowatorskiego systemu wyciszania szkolnego hałasu nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Specjalne elementy wyciszające echo oraz pogłos mają zostać zamontowane na ścianach i suficie obiektu. Środki na ten cel mają pochodzić z przyszłorocznego budżetu Biura Edukacji, a burmistrz Ursynowa już o nie wystąpił. Radni zadecydują o losie tego wniosku w połowie grudnia.

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl/WawaLove.pl)

Przeczytaj też:  Śmierć mężczyzny na posterunku straży miejskiej w Łomiankach

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.