Trwa ładowanie...

Szkoły boją się koronawirusa. Dzieci zostaną w domu?

Niektóre szkoły niepubliczne rozesłały do rodziców komunikaty zachęcające, aby dzieci, które spędzały ferie we Włoszech lub Azji pozostały w domu. W przypadku szkół publicznych dyrektorzy czekają na wytyczne.

Szkoły boją się koronawirusa. Dzieci zostaną w domu?Źródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d2chnvg
d2chnvg

W czwartek, 20 lutego komunikat do rodziców rozesłała dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Warszawie. "Drodzy Rodzice, kończą się ferie, już w poniedziałek dzieci wracają do szkoły. Część z was spędzała ferie poza Polską, niektórzy być może odwiedzali kraje Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Tereny te są miejscami o podwyższonym ryzyku zarażenia się koronawirusem 2019-nCoV" – czytamy w komunikacie.

Rodzice zostali poproszeni, aby informacje o wyjazdach w rejony podwyższonego ryzyka zgłaszać w sekretariacie. Dyrekcja prosi, by uczniowie, którzy spędzali ferie w Azji, pozostali przez dwa tygodnie w domu pod obserwacją i nie przychodzili do szkoły - informuje TVN Warszawa.

"Jeżeli zauważycie u nich oznaki podobne do przeziębienia, m.in. kaszel, gorączkę, to udajcie się niezwłocznie do lekarza. Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie może być uciążliwe, ale zalecając je, kierujemy się dobrem wszystkich uczniów naszej szkoły" – podkreślono w komunikacie.

W poniedziałek po feriach, szkoła wysłała rodzicom kolejną informację w związku z sytuacją we Włoszech.

d2chnvg

„Jak zapewne wiecie, koronawirus wymknął się z Azji i jest już w Europie. Ostatnie sygnały z Włoch są już szczególnie niepokojące zważywszy, że bardzo dużo naszych uczniów właśnie wróciło z nart we Włoszech. W tej sytuacji należałoby zamknąć szkołę na cztery spusty, ale trudno to zrobić bez wyraźnej decyzji obecnych władz oświatowych. Podjąłem zatem decyzję, aby codziennie mierzyć temperaturę wszystkim uczniom (...)” – napisał dyrektor SSP nr 26 w Warszawie Jacek Chmiel.

Jeśli któreś dziecko będzie miało temperaturę powyżej 37,5 stopnia Celsjusza lub objawy przeziębienia, rodzice będą musieli je odebrać ze szkoły.

Podobne komunikaty rozesłało niepubliczne liceum Akademeia i British School Warsaw.

Rodzice uczniów SP nr 103 w Warszawie dostali wiadomość, w której proszeni są o przypomnienie dzieciom zasad higieny w okresie przeziębień takich jak częste mycie rąk i korzystanie z chusteczek jednorazowych.

d2chnvg

Wycieczki pod znakiem zapytania

Szefowa stołecznego Wydziału Edukacji Joanna Gospodarczyk podkreśla, że komunikaty sanepidu są na bieżąco śledzone. Dodaje, że dyrektorzy zastanawiają się, czy organizować wyjazdy zagraniczne zaplanowane w programie Erazmus.

Na wymianę do Włoch na pewno nie pojadą uczniowie z V LO w Płocku. Na wycieczkę mieli tam się udać m.in. uczniowie stołecznego XXX LO. Dyrektor szkoły Konrad Jaroszewski podkreśla, że wycieczka jest zaplanowana na maj, „więc jeszcze wiele może się wydarzyć, dlatego monitorujemy sytuację i czekamy na wytyczne”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2chnvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chnvg