Trwa ładowanie...

Szpital na Barskiej zamyka Szpitalny Oddział Ratunkowy!

Karetki pogotowia mają go omijać! - zdecydował wojewoda mazowiecki

Szpital na Barskiej zamyka Szpitalny Oddział Ratunkowy!
d2es7cj
d2es7cj

Szpital urazowy na Barskiej w Warszawie zamyka Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dyrekcja przygotowuje już odpowiednie dokumenty ws. wykreślenia placówki z krajowego systemu ratownictwa medycznego. - poinformowało RMF.fm .

Jak się okazuje, szpital z powodu oszczędności korzysta od jakiegoś czasu z tzw. teleradiologii, czyli wysyła zdjęcia rentgenowskie do opisu lekarzom z zewnętrznej firmy. Z tego powodu z pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zrezygnowała część medyków, a w placówce nie ma już żadnego radiologa.

- Musieliśmy podjąć bardzo radykalne kroki, żeby obniżyć koszty funkcjonowania. SOR jest bardzo kosztownym oddziałem - tłumaczy stacji szefowa szpitala Mirosława Rutkowska. - Na komfort, że lekarz ogląda zdjęcie RTG od razu w pokoju obok już nas nie stać - dodaje. Szpital jest poważnie zadłużony od wielu lat.

d2es7cj

Niektórzy lekarze SOR nie są zainteresowani pracą na oddziale, na którym nie ma radiologa na miejscu. Dlaczego? Część z nich uważa, że brak radiologa na miejscu stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów.

Wojewoda mazowiecki zdecydował, że karetki pogotowia mają omijać SOR przy Barskiej. - Wojewoda zdecydował, że pacjenci nie mogą trafiać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który nie jest w stanie zapewnić im pomocy - powiedziała Radiu ZET rzeczniczka wojewody.

Nie będzie więc oddziału ratunkowego przy Barskiej. Zostanie tam tylko izba przyjęć, oddział urazowy i rehabilitacyjny oraz oddział intensywnej terapii.

d2es7cj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2es7cj