Trwa ładowanie...

Szpitale WUM w ogromnych długach. Duże zmiany już od nowego roku

Warszawski Uniwersytet Medyczny ujawnił, że posiada ponad 800 mln zł. długu. W zwiazku z tym od nowego roku trzy szpitale połączą się w jeden. Grożą zwolnieniami personelu.

Szpitale WUM w ogromnych długach. Duże zmiany już od nowego rokuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3lpg64
d3lpg64

Jak informuje Warszawski Uniwersystet Medyczny senat pozytywnie zaopiniował połączenie na lata 2018-2028 trzech szpitali:

  • Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus,
  • Dziecięcy Szpital Kliniczny,
  • Centralny Szpital Kliniczny.

Połączenie ma nastąpić 1 stycznia przyszłego roku.

Władze uniwersytetu tłumaczą, że takie działania są spowodowane ogromnymi długami szpitali, które łącznie osiągają 834 milionów złotych. - Szpitale, a docelowo UCK WUM, nie są w stanie terminowo regulować swoich zobowiązań cywilno-prawnych, co przekłada się na działania wierzycieli, którzy odmawiają dostaw, nie przystępują do przetargów, składają sprawy do sądu i egzekwują swoje należności poprzez zajęcia komornicze. Skala tych działań jest duża, a wraz z pogarszającą się sytuacją bieżącą dodatkowo się zwiększa - czytamy w oświadczeniu Marty Wojtach, Dyrektora Biura Prasowego WUM.

d3lpg64

Marta Wojtach podkreśla, że WUM musi bezwzględnie pozyskać w przyszłym roku kredyt lub pożyczkę, bo tylko wtedy będzie można zredukować zadłużenie.

Dodaje, że mogą nastąpić zwolnienia personelu. - Niezbędna może okazać się zmiana organizacji pracy w komórkach medycznych, jednak, jeśli do niej dojdzie, będzie następowała etapowo, a poprzedzona zostanie konsultacjami i analizami potrzeb i możliwości w związku z realizacją celu nadrzędnego jednostki jakim jest wzrost przychodów z działalności podstawowej przy utrzymaniu optymalnych wskaźników kosztowych - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Donald Tusk odpowiada na pytania dotyczące syna i jego zatrudnienia w liniach OLT

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3lpg64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lpg64