Trwa ładowanie...

Sztab Patryka Jakiego zawiadomił PKW. Trzaskowski złamał prawo wyborcze?

Sztab Patryka Jakiego zawiadomił Państwową Komisję Wyborczą o złamaniu przepisów kodeksu wyborczego przez Rafała Trzaskowskiego. Zarzucają mu przeprowadzenie konferencji na terenie miejskiej spółki.
Share
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiŹródło: East News, Fot: Jacek Domiński
d1uront

W czwartek Rafał Trzaskowski przeprowadził konferencję w zajezdni SKM na Szczęśliwicach. Podczas której przedstawiał propozycje rozwoju tramwajów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodatkowo kandydat Koalicji Obywatelskiej był ubrany w kamizelkę z logo SKM.

W piątek sztab Patryka Jakiego poinformował o złożeniu do PKW wniosku o zbadanie, czy kandydat Koalicji Obywatelskiej prowadzi agitację. Jacek Ozdoba tłumaczył podczas konferencji, że zgodnie z artykułem 494. Kodeksu wyborczego na terenach administracji samorządowej nie można prowadzić agitacji wyborczej.

d1uront

Przeczytaj też: Rafał Trzaskowski ma pomysł na komunikację. Wczoraj taśma, dziś nowe nitki... metra

- Kto wydał decyzję o możliwości zorganizowania na terenie spółki agitacji politycznej, kto wydał decyzję, żeby ewentualnie pracownicy tej spółki uczestniczyli w organizacji tej konferencji, jakim prawem kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej był ubrany w strój związany bezpośrednio z tą spółką - podkreśla członek sztabu.

Zobacz także: Jacek Sasin o Trzaskowskim: mocno ułatwia Jakiemu, codziennie zalicza wpadki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uront

Podziel się opinią

Share
d1uront
d1uront