Trwa ładowanie...

Sztuka ulicy w weekend na Dworcu Centralnym

W sobotę i niedzielę znani artyści streetartu pomogą ozdobić przestrzeń wewnątrz dworca. Będzie piękniej?

Sztuka ulicy w weekend na Dworcu Centralnym
dmiowfi
dmiowfi

Tym razem odrestaurowane modernistyczne wnętrza dworca ozdobią Nawer, Autone i Roem, którzy łączą wieloletnie doświadczenie z zawodem architekta. Trójka artystów tworzy w stylu, który można określić jako graffiti abstrakcyjne. Swoje prace wystawiają w galeriach całej Europy. Są również laureatami konkursów międzynarodowych. Tym razem swój talent udowodnią grafikami na terenie galerii w podziemiach dworca.

Z kolei w hali głównej dworca zadziała NeSpoon – dwukrotna laureatka międzynarodowego konkursu dla artystów streetartu „Artaq”. Najlepszym punktem do obserwacji koronkowych wzorów artystki będzie antresola nad schodami prowadzącymi na perony.

Podobna akcja malowania graffiti w przestrzeni Dworca Centralnego została zorganizowana 2 lata temu i wzbudziła spore kontrowersje. Organizatorzy tegorocznej akcji, zdają sobie sprawę ze szczególnej wartości przestrzeni, w której będą działać, dlatego powierzchnie zostaną odpowiednio zabezpieczone a sama wystawa będzie czasowa.

Akcja tworzenia graffiti to jasny komunikat, że Dworzec Centralny to już nie tylko podróż ale także miejsce spotkań, szybkich i praktycznych zakupów oraz przestrzeń publiczna otwarta na sztukę i kulturę.

Artystyczną opiekę nad wystawą objęła Fundacja Sztuki Zewnętrznej.

dmiowfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmiowfi