Trwa ładowanie...
d3b5np2

Szydło: "Prezydent Warszawy chce stworzyć wrażenie, że jest uczciwa"

Konferencja premier Beaty Szydło i ministra Zbigniewa Ziobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło: "Prezydent Warszawy chce stworzyć wrażenie, że jest uczciwa"
d3b5np2

Gdy okazało się, że rząd PiS traktuje prywatyzację poważnie, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaczyna podejmować takie działania, które mają stworzyć wrażenie, że jest w tej sprawie uczciwa - komentowała we wtorek premier Beata Szydło.

Premier Szydło na konferencji po posiedzeniu rządu była pytana o komentarz w sprawie złożenia przez prezydent Warszawy wniosku o wznowienie postępowania administracyjnego dotyczącego zwrotu kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, której część została zwrócona mężowi Gronkiewicz-Waltz.

- Gdy okazało się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie traktuje sprawy reprywatyzacji od tak sobie, lecz traktujemy ją poważnie, że pojawił się projekt ustawy (ws. powołania komisji weryfikacyjnej - PAP), teraz, nagle Hanna Gronkiewicz-Waltz zaczyna podejmować takie działania, które mają stworzyć wrażenie, że jest w tej sprawie uczciwa - powiedziała premier.

d3b5np2

- Każdy polityk, każda osoba publiczna, która działa w sferze władzy, musi odpowiedzialność za swoje działania i swoje decyzji podejmować. To samo dotyczy również władz Warszawy - dodała szefowa rządu.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wznowienie postępowania ws. zwrotu kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Część tej nieruchomości została w 2003 roku zwrócona mężowi prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz napisała w piśmie do SKO, że postępowania zakończone decyzją zwrotową z 2003 r. ws. Noakowskiego "mogły zostać przeprowadzone na podstawie dokumentów, co do których istnieje możliwość, iż zostały sfałszowane".

Źródło: (PAP)

d3b5np2

Przeczytaj też: Warsaw Restaurant Week. Zjedz w najlepszych restauracjach, w przystępnej cenie!

d3b5np2

Podziel się opinią

Share
d3b5np2
d3b5np2