Trwa ładowanie...
deqca1d

Szydło prezydentem Warszawy. Nowy pomysł w PiS

Czy ma szansę wygrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło prezydentem Warszawy. Nowy pomysł w PiS
deqca1d

Jeżeli Jarosław Kaczyński zostanie premierem, to Beata Szydło mogłaby powalczyć o fotel prezydenta stolicy. Taki pomysł pojawił się ostatnio w kierownictwie PiS - donosi Wprost.

Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło jeszcze decyzji, kto będzie kandydatem partii na prezydenta Warszawy. Dotychczas pojawiały się dwa nazwiska: Patryk Jaki i Stanisław Karczewski . Nieoficjalnie zaczęło mówić się o Beacie Szydło .

Plan zakłada, że po grudniowej rekonstrukcji rządu premierem zostałby Jarosław Kaczyński , a opuszczająca dotychczasowe stanowisko Beata Szydło kandydatem partii na prezydenta stolicy. Jak nieoficjalnie ustalił Wprost, pomysł ten pojawił się na spotkaniu najbardziej wpływowych działaczy PiS, a jego autorem jest Jarosław Kaczyński. Obawia się on tylko o stan swojego zdrowia, który mógłby być przeszkodą w wypełnianiu obowiązków premiera.

Spekulacje o planowanych zmianach w rządzie trwają już od kilku miesięcy. Mówi się o różnych ministrach, którzy mieliby stracić swoje stanowiska , a także o łączeniu i zamykaniu niektórych resortów. Największe emocje budzi jednak zamiana na stanowisku szefa rządu. Wciąż jednak brakuje oficjalnych informacji.

deqca1d

Dotychczas, gdyby doszło do zmiany premiera, Beata Szydło była najczęściej przymierzana do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Wprost/WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Praga-Południe: pożar w solarium. Zapaliło się urządzenie do opalania

deqca1d

Podziel się opinią

Share

deqca1d

deqca1d