Trwa ładowanie...

Szykuje się odbudowa trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka

Miałaby być gotowa w 2018 roku
Share
Szykuje się odbudowa trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka
d3h93cr

Tramwaje Warszawskie przygotowują się do odbudowy trasy tramwajowej na ulicy Kasprzaka. Zapowiadają też z tego powodu przerwy w kursowaniu tramwajów na już istniejącym odcinku torów na tej ulicy – dowiadujemy się z portalu „Transport Publiczny”.

Przeczytajcie też: Zamknięty most Łazienkowski – zmiany w komunikacji [MAPA]

Ruch tramwajowy na odcinku na zachód od ul. Skierniewickiej zawieszono w 1990 r. – Chcemy połączyć ulicę Wolską z ulicą Kasprzaka i Rondem Daszyńskiego. Będzie to zdecydowanie dobre uzupełnienie systemu tramwajowego w Warszawie – szczególnie, że ten obszar przy Wolskiej i Połczyńskiej rozwija się, jeżeli chodzi o budownictwo mieszkaniowe – powiedział Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich. Kiedyś tramwaje dojeżdżały do Wolskiej aleją Prymasa Tysiąclecia (wtedy al. Rewolucji Październikowej). Teraz tramwaje dojadą do Wolskiej bezpośrednio ulicą Kasprzaka.

d3h93cr

Nowa perspektywa unijna

Tramwaje Warszawskie są obecnie na etapie pozyskiwania decyzji środowiskowej. Jak powiedział Karos w rozmowie z „Transportem Publicznym”, dla tramwajów prawdopodobnie zostanie pozyskany dzisiejszy tunel samochodowy w stronę Jelonek. Torowisko zostanie przełożone na środek ulicy. Układ drogowy będzie uporządkowany.

Nowa trasa miałaby być gotowa w 2018 r. Zanim zostanie ukończona, na działającym już odcinku torów w ciągu ul. Prostej i Kasprzaka, będą utrudnienia. Będą one spowodowane zarówno budową nowej trasy, jak i powstawaniem kolejnych stacji II linii metra.

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr