warszawa
12-11-2017 (11:49)

Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałę

Jedna z głównych arterii stolicy al. Armii Ludowej zmieni nazwę na ul. śp. Lecha Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałę

Warszawska PO będzie blokować zmianę nazw ulic, która wprowadza m.in. aleję Lecha Kaczyńskiego. Politycy w najbliższych dniach złożą projekt uchwały w tej sprawie.
 
- Na najbliższej sesji rady miasta klub PO będzie składał projekty uchwał dotyczące odwołania się od zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rada rozpatrzy te projekty na sesji w czwartek u2013 mówi Polskiej Agencji Prasowej warszawski radny PO Jarosław Szostakowski.
 
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zadecydował o dekomunizacji około 50 warszawskich ulic. Jedna z głównych arterii stolicy al. Armii Ludowej zmieni nazwę na ul. śp. Lecha Kaczyńskiego. W piątek odbyła się konferencja z udziałem prezesa IPN Jarosława Szarka, na której przedstawiono listę ok. 50 ulic, które zmienią swoją nazwę.
 

Pełna lista
u2014 Cezary Jurkiewicz (@c_jurkiewicz)

 

Po sprzeciwia się przede wszystkim zmianie nazwy al. Armii Ludowej. - Nigdy nie sądziliśmy, że dekomunizacja ulic będzie służyła PiS-owi do tego, aby budować kult Lecha Kaczyńskiego. Kult nieprawdziwy, bo kadencja Lecha Kaczyńskiego w Warszawie to kadencja źle wspominana przez warszawiaków u2013 uważa szef warszawskiej PO Marcin Kierwiński .

- Stołeczni radni mieli rok na przyjęcie nazwy ulic wedle własnego uznania. Rada nie wykonała jednak tego obowiązku i straciła szansę, jaką dawała ustawa u2013 mówi portalowi dziennik.pl Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Jeśli PO nie uda się zablokować zmian w Radzie Warszawy, zarządzenie zastępcze wojewody można też zaskarżyć do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Źródło: wp.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również:  Marsz Niepodległości przejdzie przez stolicę. Zapłacimy za niego prawie milion złotych

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.