Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądał Ogród Krasińskich!

Prace ruszą w październiku. Koszt - 15 mln złotych!

Share
Tak będzie wyglądał Ogród Krasińskich!
d43wnvk

Już za dwa miesiące ruszą prace przy modernizacji Ogrodu Krasińskich mieszczącego się na Muranowie. Modernizacja śródmiejskiego ogrodu od początku wzbudza sporo kontrowersji. Okoliczni mieszkańcy zgłaszali swoje zastrzeżenia. Dotyczyły przede wszystkim wycinki drzew, wyłożenia ścieżek nawierzchnią mineralną i zakazu jazdy rowerami oraz na rolkach. Swoje zastrzeżenia wywiesili na kratkach na terenie ogrodu.

Popularny Ogród Krasińskich został założony w 1676 roku, a od 1766 roku jest udostępniony publiczności. Park przechodził w międzyczasie wiele przebudów i zmian aranżacji. Obecnie Ogród Krasińskich jest popularnym miejscem spacerów. W czasie modernizacji park będzie częściowo niedostępny. Całość prac kosztować ok 15 milionów złotych.

Park będzie ogrodzony, plac zabaw w środkowej części zostanie zmodernizowany, pojawią się też nowe place. Niedziałająca obecnie fontanna zostanie odnowiona i zacznie działać. Aleje w parku będą wyłożone kruszywem kamiennym. Ze stawu zniknie beton, powstanie też kaskada wodna na górce. Nie wiadomo czy po remoncie ogród będzie zamykany na noc.

d43wnvk

Prace ruszą w październiku. Jak będzie wyglądał, można zobaczyć na kilku wizualizacjach poniżej.

d43wnvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43wnvk