Trwa ładowanie...
dosm2uk

Tak będzie wyglądała Twierdza Modlin. Inwestycja za 1,5 miliarda [WIZUALIZACJA]

Deweloper: "Powstanie super inteligentna i ponadczasowa destynacja"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będzie wyglądała Twierdza Modlin. Inwestycja za 1,5 miliarda [WIZUALIZACJA]
dosm2uk

Największe w Europie centrum kongresowe, pięciogwiazdkowe hotele i centrum handlowe. Ponadto uniwersytet, a nawet muzeum. Tak wygląda koncepcja zabudowy Twierdzy Modlin. Koszt inwestycji opiewa na prawie 1,5 mld złotych.

Jak pisaliśmy jeszcze w 2013 roku , Agencja Mienia Wojskowego sprzedała Twierdzę deweloperowi z Poznania, firmie Konkret S. A. zastrzegając jednak, dopuszczalne są różne możliwości adaptacji i przerobienia koszar pod warunkiem, że zostanie zachowany zasadniczy kształt budynku. Spełnienie tych warunków miało pozwoli na zaadaptowanie modlińskiej budowli do funkcji mieszkalnych, hotelowych czy turystycznych.

Grupa Konkret S.A. przedstawiła właśnie koncepcję nowego planu historycznej Twierdzy. W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowana również podczas prestiżowych targów MIPIM 2016 w Cannes.

dosm2uk

Finalny projekt do 2018

Jak wyjaśniała WawaLove.pl Paulina Prusiecja z Konkretu, poznański inwestor tworzy "super inteligentną i ponadczasową destynację – Warszawa Modlin Smart City". W ramach istniejących oraz nowopowstałych naniesień, w najdłuższym budynku w Europie powstaną: lofty mieszkalne, hotele, resort, centrum kongresowe, centrum handlowe, centrum medyczne, wellness, pole golfowe, biura, uniwersytet oraz muzeum.

Twierdza Modlin stanie się niebawem miastem smart – wielofunkcyjnym obiektem z inteligentnym i największym w Europie centrum kongresowym. Przebudowanych zostanie blisko 650 tys. metrów kwadratowych. Za prezentowany projekt odpowiada Dywizja Projektowa Modlin, w której skład wchodzi warszawskie biuro JSK i krakowskie biuro KJ Architekci. Finalny projekt inwestycji ma powstać do 2018 roku.

Modlińska forteca należy do największych i najlepiej zachowanych w Polsce. Składa się z cytadeli oraz umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz dwóch pierścieni fortów. Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskich, rosyjskich i polskich. Poznański deweloper zapłacił za nią 17, 85 mln zł.

dosm2uk

Przeczytajcie też: "Można budować metro na Targówek". Wojewoda wydał ostateczne pozwolenia

dosm2uk

Podziel się opinią

Share

dosm2uk

dosm2uk