Trwa ładowanie...

Taksówkarze niewpuszczeni pod Sejm. Cierpieć muszą warszawiacy

Strajk powoduje duże utrudnienia w ruchu. Zablokowane są ulice w centrum miasta.

Share
Taksówkarze niewpuszczeni pod Sejm. Cierpieć muszą warszawiacy
d3t19de

Policja zablokowała wjazd pod gmach Sejmu, pod który w ramach strajku mieli dotrzeć taksówkarze. Protest rozpoczął się dziś około godz. 7.00, a jego uczestnicy zebrali się w pięciu punktach miasta, z których kierowali się na ul. Wiejską.

- Zgromadzenie pod Sejmem zostało zgłoszone. Taksówkarze jechali tu, aby je poprzeć i pokazać, że ludzie, którzy popierają naszą inicjatywę, to nie jest grupka kilku osób - mówi Artur Oporski z inicjatywy porozumienia taksówkarzy. - Chcieliśmy, żeby przyjechali i pokazali swoje poparcie. Niestety nie zostali wpuszczeni tak, jak nie wpuszcza się nowelizacji pod głosowanie- dodaje.

Ponieważ funkcjonariusze zablokowali strajkującym dojazd pod Sejm, nadal cierpieć będą mieszkańcy Warszawy. Taksówkarze wciąż blokują główne arterie miasta, poprzez powolne przejazdy ulicami. Na kilka godzin zablokowane zostało między innymi rondo Radosława i pl. Konstytucji czy Nowy Świat.

Strajkiem taksówkarze chcą zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników. Będą domagać się większej kontroli, które miałyby zmniejszyć czarny rynek taksówkarski. Sami też stworzyli projekt nowelizacji ustawy i przedłożyli go w Sejmie. Koncepcja przewiduje podniesienie kar finansowych za wykonywanie nielegalnych usług przewozowych, które mieliby ponosić nie tylko kierowcy, lecz także firmy i korporacje, za pośrednictwem których zamawiane są usługi. Taksówkarze chcą, by projekt został przyjęty jeszcze w tej kadencji Sejmu.

d3t19de
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3t19de

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t19de
d3t19de