Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa. Mocne słowa Aliny Nowak o Rafale Trzaskowskim

Wiceminister pracy Alina Nowak nie przebierała w słowach, komentując tempo rozpatrywania wniosków o środki finansowe z tarczy antykryzysowej w Warszawie. Dostało się również Rafałowi Trzaskowskiemu.

Share
Tarcza antykryzysowa. Mocne słowa Aliny Nowak o Rafale TrzaskowskimŹródło: Facebook
d2w4dw2

Tarcza antykryzysowa. Alina Nowak: "Rafał Trzaskowski nieprzygotowany"

Wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej była gościem poranka w radiu RDC. Tematem rozmowy były między innymi wypłaty środków finansowych z tarczy antykryzysowej. Alina Nowak skomentowała sytuację w Warszawie, gdzie według danych ministerstwa rozpatrzono dotychczas jedynie 11% wszystkich wniosków. "Ratusz nie dba o biznes" - stwierdziła, informując że 90% przedsiębiorców wciąż czeka na jakąkolwiek pomoc ze strony miasta.

Zdaniem Nowak winę za taka sytuację ponosi Rafał Trzaskowski, który nie przygotował się do zapewnienia pomocy warszawskim firmom. "Myślę, że pan prezydent nie do końca przygotował się do tego zadania i nie zadbał o to, by pomoc do firm dotarła w możliwie jak najkrótszym terminie" - oceniła.

Wiceszefowa ministerstwa pracy wyrażała swoje zdziwienie dla sytuacji z Warszawy, zaznaczając, że rząd zapewnił samorządom pieniądze na zatrudnienie dodatkowych urzędników i sprzętu. Nie wiemy skąd te kłopoty (…) Należało zorganizować pracę w taki sposób, by usprawnić system. Przedsiębiorcy czekają na pomoc kilkanaście dni, tygodni. To dla nas zadziwiające - mówiła Alina Nowak.

d2w4dw2

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Tarcza antykryzysowa. Rząd oferuje Warszawie pomoc

Po krytyce ratusza pod rządami Rafała Trzaskowskiego, wiceminister Nowak przypomniała, że rząd zaproponował władzom Warszawy pomoc w postaci wydelegowania do pracy przy wnioskach ministerialnych informatyków. "Mamy różne propozycje związane z realizacją tego zadania. Minister Maląg wysłała pismo do pana prezydenta. Na razie bez odpowiedzi" - zaznaczyła wiceszefowa resortu pracy.

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze słowa krytyki dla działań warszawskich urzędników. Wcześniej swoje zdanie wyrazili już warszawscy radni związani z Porozumieniem Jarosława Gowina oraz zwierzchniczka Aliny Nowak, Marlena Maląg. Na złą ocenę ze strony koalicji rządzącej odpowiedział ratusz. W komunikacie urzędu miasta, władze Warszawy podkreślają, że tuż po wejściu w życie przepisów tarczy antykryzysowej zwracali się do rządku o pomoc, którą otrzymali dopiero po kilku tygodniach. Zaznaczono również, że strona rządowa przerzuciła całą odpowiedzialność za wypłacanie pomocy finansowej na samorządy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w4dw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w4dw2