Trwa ładowanie...

Targówek. Bazarek wstrzymuje budowę metra

Kupcy z Trockiej zapowiadają, że będą handlować do końca

Targówek. Bazarek wstrzymuje budowę metra
dy7g102
dy7g102

Przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Targówek i Metra Warszawskiego spotkali się w celu przekazania firmie Astaldi gruntów pod budowę kolejki podziemnej. Jednak ze względu na wciąż funkcjonujący "Bazar Trocka" inwestor odmówił przejęcia. W ten sposób opóźniają się prace nad początkiem rozbudowy II nitki podziemnej kolejki .

- Nie możemy przejąc całości obszaru objętego pozwoleniem na budowę stacji C18, gdyż nie można prawidłowo zabezpieczyć placu budowy przed rozpoczęciem prac - powiedział WawaLove.pl Mateusz Witczyński z firmy Astaldi. - Jako wykonawca nie możemy przejmować terenu, na którym funkcjonuje jakakolwiek działalność na mocy umowy, której nie jesteśmy stroną - podkreśla.

Władze Targówka wciąż nie mają w rękach oświadczenia o zakończeniu działalności Bazarku, w tym np. o odłączeniu mediów, co jest jednym z warunków warunkiem przejęcia terenu. Rzecznik Urzędu Dzielnicy, Rafał Lasota uważa, że wszystko jest w porządku. - Kupcy mają czas do 30 kwietnia - powiedział WawaLove.pl. Na pytanie, po co w takim razie próba przejęcia terenu, nie umiał odpowiedzieć.

dy7g102

Probelm w tym, że początkowo obiecywano kupcom miejsce na nowy bazar, ale do spełnienia obietnic nie doszło. Kupcy handlują więc dalej.

Następna próba przekazania terenu wykonawcy, firmie Astaldi nastąpi 30 kwietnia. Czy się uda? Nie wiadomo - niektórzy kupcy zapowiadają, że będą handlować do końca kwietnia. Czyli dopiero potym terminie będą mogły rozpocząć sie prace, choć jak informowaliśmy na początku miesiąca , w długi weekend (1-3 maja) miały one trwać w najlepsze.

Przystanek II linii metra przy Trockiej według planów ma zostać otwarty w maju 2019 roku.

dy7g102
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy7g102