Trwa ładowanie...

Targówek. Wyprawa do granic dzielnicy. "Krąży legenda, iż nikt z niej jeszcze nie powrócił"

To sąsiedzki happening integracyjny, który został zaplanowany na setną rocznicę włączenia dzielnicy do Warszawy.

Share
Targówek. Wyprawa do granic dzielnicy. "Krąży legenda, iż nikt z niej jeszcze nie powrócił"
d184x6d

- Tereny graniczne dzielnicy Targówek są zupełnie niezbadane i stanowią białą plamę na mapach Warszawy. Nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, aby ktoś tam kiedykolwiek dotarł. W pamięci lokalnej tli się jedynie przekaz o wyprawie podjętej w 1938 r. przez grupę śmiałków, którzy chcieli uczcić 20-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale nie mamy żadnych dowodów historycznych, które poświadczałyby to wydarzenie. Krąży jednak miejska legenda, iż nikt z niej nie powrócił - zachęcają do udziału organizatorzy wydarzenia.

To sąsiedzki happening integracyjny, który został zaplanowany na 9 kwietnia. Wtedy to Bródno i Targówek będą świętować setną rocznicę przyłączenia dzielnic do Warszawy. Wyprawa zaplanowana jest na godz. 10.30. Obowiązują zapisy.

- Niepomni na niebezpieczeństwa postanowiliśmy zorganizować profesjonalną ekspedycję badawczą, która dotrze do granic Targówka i dokładnie je zbada, a następnie przekaże zdobyte informacje szerokiej publiczności. Ufamy, że nowoczesny sprzęt turystyczny i współczesne technologie komunikacyjne pozwolą nam odnieść sukces w tym oryginalnym i niebezpiecznym przedsięwzięciu - informują organizatorzy, którym szczególnie zależy na odnalezieniu miejsca najbardziej wysuniętego na wschód Targówka. - To tereny zupełnie dziewicze. Wyprawie przyświeca jednak szerszy cel badawczy. Zależy nam na skompletowaniu ekipy badawczej, w skład której wejdą specjaliści z różnych dziedzin: archeolodzy, geolodzy, biolodzy, ornitolodzy - żartują organizatorzy.

d184x6d

Takie szerokie spektrum badaczy pozwoli odpowiedzieć uczestnikom wyprawy na pytania: czy na Targówku żyją jakieś gatunki endemiczne? Gdzie biją źródła Kanału Bródnowskiego? Jakie jest najwyższe wzniesienie naturalne na Targówku? Na jakich warstwach geologicznych leży Targówek?

d184x6d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d184x6d
d184x6d