Trwa ładowanie...
d1wcg2p

Te grafiki przyozdobią 150 tys. kart miejskich. Uczniowie pojadą za darmo

Znamy zwycięzców konkursu „Moja Karta Miejska”. Podobają Wam się wyróżnione wzory? Komu przysługują darmowe przejazdy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te grafiki przyozdobią 150 tys. kart miejskich. Uczniowie pojadą za darmo
d1wcg2p

*Spośród około 400 prac wybrano dwie wyjątkowe grafiki, które przyozdobią Karty Ucznia. Dzięki tym dokumentom, dzieci uczące się w stolicy, będą mogły podróżować komunikacją miejską w Warszawie za darmo. *

O wynikach konkursu poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. - W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Magdalena Czartoryska-Sziler, a gimnazjów – Zuzanna Sypuła. Miałam przyjemność wręczyć młodym artystkom nagrody i serdecznie im pogratulować. Ich prace ozdobią ok. 150 tys. kart miejskich, dzięki którym od września uczniowie podstawówek i gimnazjów będą bezpłatnie podróżować miejską komunikacją - czytamy na jej profilu na Facebooku.

Na konkurs wpłynęło ok. 450 prac. Najlepsze z nich można oglądać na wystawie w Teatr Lalka oraz w galerii multimedialnej na stacji metra Świętokrzyska od 10 do 27 kwietnia 2017 r.

d1wcg2p

Od 1 września tego roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie. Dokumentem uprawniającym do bezpłatnego przejazdu będzie Karta Ucznia czyli specjalna spersonalizowana Warszawska Karta Miejska z dedykowanym nadrukiem i wgranym uprawnieniem. Będzie ona przysługiwać uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych. Karta Ucznia obowiązują na obszarze 1. i 2. strefy.

Karty będą wyrabiane przez Zarząd Transportu Miejskiego, za pośrednictwem warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów będą wgrywane na okres nauki w szkole (nie dłużej niż na cztery lata). Karta Ucznia będzie ważna przez cały okres, także podczas wakacji.

Jak otrzymać kartę?

Rodzice lub opiekunowie prawni powinni wypełnić i złożyć wniosek w szkole, która przekaże go do ZTM. Do dokumentu należy dołączyć aktualne zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm) z danymi i nr PESEL dziecka.

d1wcg2p

Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy a uczęszczają do szkół poza miastem, będą mogły wyrobić kartę w każdym POP ZTM.
Jeśli dziecko korzysta już ze zniżek wynikających z Karty Młodego Warszawiaka (KMW), rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram” (wówczas uprawnienie zostanie przekodowane na kartę).

Jeśli dziecko posiada uprawnienia dla dzieci z rodzin 4+ lub z tytułu niepełnosprawności nie ma konieczności wyrabiania Karty Ucznia.

Przeczytajcie również: 7. rocznica katastrofy smoleńskiej. Sprawdź, co się będzie działo na Krakowskim Przedmieściu [MAPA]

d1wcg2p

Podziel się opinią

Share
d1wcg2p
d1wcg2p