Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
24-01-2013 10:08

Teatr Konsekwentny opuszcza Pragę

Po niecałym roku wynosi się z Konesera

Teatr Konsekwentny opuszcza Pragę
d3i6abl
d3i6abl

Nigdy nie mówiliśmy, że będziemy tam budować teatr. Najważniejsze dla nas jest zadanie inwestycyjne. Jak je zakończymy, to pomyślimy o kulturze w Koneserze. Wszystko zależy od tego, kto się do nas zgłosi - mówi TVN Warszawa Rafał Szczepański, wiceprezes formy BBI Development, która wynajmowała teatrowi przestrzeń w dawnej Fabryce Wódek Koneser.

Teatr Konsekwentny był tam od marca 2012 roku.* Teatr sam podjął decyzję o przenosinach* - stało się to z powodu zimy i trudnych do ogrzania zimnych wnętrzach industrialnego budynku.* Mógł* wprawdzie po zimie do Konesera wrócić, ale BBI Development powiedziało, że tylko na trzy miesiące. Potem w miejscu obcecnego teatru ma powstać przestrzeń komercyjna. Istniejący od 15 lat Teatr Konsekwetny zaczyna więc swoją tułaczkę po Warszawie. Póki co przenosi się na ulicę Litewską - będzie gościem Teatru Syrena. Ale tylko do końca marca. Co potem?

Firma BBI Development chce zmienić teren dawnej Fabryki Wódek Koneser w kompleks mieszkaniowo-usługowy. Powstaną tu nowoczesne apartamenty i lofty oraz biura, restauracje, sklepy i butiki, a także galerie i muzeum. Zobaczcie na zdjęciach poniżej, jak ma to wyglądać.

d3i6abl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i6abl