Trwa ładowanie...

Tęcza w kolorach flagi Polski? Albo w barwach polsko-węgierskich?

Strony proponujące zmianę kolorów tęczy w zaledwie kilka godzin zdobyły po 10 tysięcy fanów. Co myślicie o tych pomysłach?

Share
Tęcza w kolorach flagi Polski? Albo w barwach polsko-węgierskich?
d3cic9g

Dzisiaj w Internecie zaczęły się pojawiać pomysły, żeby odbudować tęczę w innych kolorach. Internauci zaproponowali, żeby odbudowana tęcza była biało-czerwona. Pomysł ten w trakcie pierwszego dnia istnienia zdobył na Facebooku ponad 12 tysięcy fanów. Nie jesteśmy żadną organizacją Narodową, ani zwolennikami organizacji homoseksualnych- mówią twórcy strony "Tęcza Biało-Czerwona" - Jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Warszawy. Tęcza od momentu kiedy powstała dzieli Nas-Polaków. Jednym się podoba, drugim mniej. Jedni uważają, że jest symbolem homoseksualistów, dla innych ożywia naszą smutną Warszawę.

Uważamy, że po raz kolejny odbudowywanie tęczy w kolorach tęczowych, i kolejne wydane na nią pieniądze, nie mają sensu. I tak znajdzie się ktoś komu nie będzie się podobała... a historia lubi się powtarzać. Zbudujmy tęczę biało-czerwoną. Będzie ona symbolizowała nas wszystkich Polaków, nasze barwy. Wszyscy będą zadowoleni: mieszkańcy Warszawy, przyjezdni, biedni, bogaci, homoseksualiści, hipsterzy, narodowcy, jutuberzy, blogerzy, kibice - wyjaśniają.

Podobną liczbę zwolenników zdobył pomysł, by kwiaty na konstrukcji miały kolory flag Polski i Węgier. Założyciele strony mówią, że takie kolory miałyby symbolizować przyjaźń między dwoma narodami w myśl starego porzekadła "Polak, Węgier - dwa bratanki".Strona "Odbudujmy tęczę w barwach Polsko-Węgierskich" [pisownia oryginalna] powstała wczoraj przed godziną 22:00. W pierwsze pięć godzin istnienia zdobyła ponad 10 tysięcy fanów. Wklejane są tam obrazki z flagami obu krajów oraz ciekawostki historyczne potwierdzające fakt, że te dwa narody od wieków żyły w zgodzie. *O tym, że flaga Węgier łudząco przypomina kolory Legii Warszawa się nie wspomina, nawet w komentarzach. Czy to przypadek? Co na ten temat myślicie? *

d3cic9g

* Czy zmiana kolorów tęczy to dobry pomysł? *


d3cic9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cic9g