Trwa ładowanie...
d2s7u3j

Tej 13-latki szuka cała Polska. "Całe dnie i noce przeszukuję dworce i przystanki z nadzieją, że tam odnajdę Natalię"

13-letnia Natalia zaginęła 2 grudnia. Koleżanki i koledzy rozwieszają na mieście plakaty z informacją o zaginięciu. W sprawę zaangażowały się osoby z całej Polski, które w sieci udostępniają wpisy nt. poszukiwań dziewczyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tej 13-latki szuka cała Polska. "Całe dnie i noce przeszukuję dworce i przystanki z nadzieją, że tam odnajdę Natalię"
d2s7u3j

Aktualizacja: Jak dowiedzieliśmy się od ojca Natalii, dziewczyna odnalazła się


*- Całe dnie i noce przeszukuję dworce, przystanki i inne miejsca w stolicy, z nadzieją, że tam odnajdę Natalię - mówi WawaLove.pl zrozpaczony ojciec 13-latki, która zaginęła 2 grudnia w Warszawie. Miała wtedy na sobie czarną kurtkę i różowe buty. Ojciec dziewczynki zwraca się o pomoc do wszystkich, którzy mogą coś wiedzieć o sprawie. Policja zapewnia, że jest to dla nich priorytet. *

d2s7u3j

O zaginięciu Natalii informowaliśmy tutaj. Według ustaleń ojca, dziewczynka wyszła 2 grudnia z domu do szkoły. O godz. 10.00 samowolnie opuściła placówkę. - Wiem, że udała się do koleżanki mieszkającej na warszawskim Kole. Wyszła od niej około 22.00. Tu ślad się urywa - mówi w rozmowie z WawaLove.pl zrozpaczony ojciec. W międzyczasie próbował się z nią skontaktować telefonicznie. Bez skutku. Sprawę zaginięcia zgłosił na komisariacie przy ul. Żytniej.

Kamil Sedeki: "Sprawa jest w tym samym miejscu. Proszę o pomoc"

- Całe dnie i noce przeszukiwałem dworce, przystanki i inne miejsca w stolicy, z nadzieją, że tam odnajdę Natalię. Zaangażowała się w to cała rodzina, a także koleżanki i koledzy Natalii. Rozwieszaliśmy plakaty - ciągle bez efektu - mówi załamany ojciec 13-latki. Odzywało się sporo osób na Facebooku. Jednak żaden z tych sygnałów niestety się nie sprawdził. Miejmy nadzieję, że policji uda się odnaleźć moja córkę - dodaje w rozmowie z WawaLove.pl Kamil Sedeki.

Ojciec początkowo podejrzewał, że dziewczyna mogła chcieć się ukryć u matki, która została pozbawiona praw rodzicielskich, kiedy Natalia była małą dziewczynką. Ten trop został jednak wykluczony. - Nie interesuje mnie to, kto i jak odnajdzie Natalię. Ważne, by to się stało. Nie mam niestety żadnych nowych wiadomości. Sprawa jest w tym samym miejscu. Proszę o pomoc - mówi WawaLove.pl ojciec 13-latki. Informację o zaginięciu Natalii udostępniło w sieci setki osób, które w ten sposób także zaangażowały się w poszukiwania.

d2s7u3j

Marta Sulowska: "Sprawę traktujemy priorytetowo"

- Nadal trwają poszukiwania. Cały czas weryfikujemy informacje, które do nas na bieżąco spływają. Mamy dodatkowe ustalenia, które sprawdzamy i weryfikujemy. Sprawdzamy także adresy miejsc, w których ewentualnie mogłaby Natalia przebywać - mówi WawaLove.pl Marta Sulowska z biura prasowego wolskiej policji. - Sprawę traktujemy priorytetowo - dodaje.

Ostatni wpis w sieci

W swojej ostatniej wiadomości, która publicznie ukazała się na Facebooku, Natalia mówi o chęci zmiany. ''Wiem że boisz się zmiany, może warto spróbować. Zacząć coś nowego, od początku to budować. Często myślę o Tobie, czy myślisz czasem o mnie? Chce mieć Cię przy sobie, mieć dużo wspólnych wspomnień" - czytamy na jej profilu.

d2s7u3j

Fundacja Itaka: "Najważniejszy jest czas zgłoszenia"

Według danych Fundacji Itaka, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych, szansa na to, że Natalia się odnajdzie jest bardzo duża, biorąc pod uwagę czysto arytmetyczne dane. - W ubiegłym roku przyjęliśmy 837 zgłoszeń osób zaginionych, W samej Warszawie były to 73 zgłoszenia. Odnalazło się około 90 proc. zaginionych. Liczba ta dotyczy zarówno Warszawy, jak i całego kraju. Większość spraw udaje się rozwiązać bardzo szybko. Dlatego mamy nadzieje, ze tak będzie i tym razem - mówi WawaLove.pl Aleksander Zabłocki z fundacji ITAKA.

- Najwięcej zależy od czasu zgłoszenia. Jeśli otrzymujemy powiadomienie, że dana osoba zaginęła np. w ubiegłym roku, wówczas procent odnalezionych osób drastycznie spada. Wynosi on tylko około 5 proc. - tłumaczy Zabłocki. - Mamy około 100 spraw miesięcznie nad którymi pracujemy i tak jak wspomniałem, najwięcej zależy od tego, jak szybko zgłosimy zaginiecie - dodaje.

Policja prosi o pomoc

d2s7u3j

Informacja o zaginięciu dziewczynki pojawiła się na stronie komendy stołecznej policji. Jak czytamy: "Natalia Sedeki ma 13 lat, szczupłą budowa ciała oraz proste, ciemne włosy. W dniu zaginięcia ubrana była w buty adidasy w kolorze różowym, szare leginsy, kurtka czarna.

Ktokolwiek mógłby udzielić informacji na temat aktualnego miejsca pobytu zaginionej proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 997, z tel. komórkowego 112, lub też z wydziałem kryminalnym wolskiej komendy pod nr tel. /22/ 60 370 37, tel. dyżurny 22 603 94-50 lub adres e-mail: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl."

Przeczytaj też: Potężny zastrzyk unijnej gotówki dla Tramwajów Warszawskich. Poznaliśmy plany rozbudowy

d2s7u3j

Podziel się opinią

Share
d2s7u3j
d2s7u3j