Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Testowaliśmy Veturilo. Są problemy

Warszawiacy kochają rowery miejskie, tymczasem rowery miejskie nie kochają warszawiaków. Będą kary dla Nextbike?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Testowaliśmy Veturilo. Są problemy
d6yh7g2

Z rowerami Veturilo są problemy. Nie działające stacje, problemy z wypożyczeniem, zepsute rowery - jest tego trochę.

Na testy rowerów miejskich wybraliśmy się w ten weekend.
Ponieważ* na jednej ze stacji nie można było w ogóle wypożyczyć roweru* (zdjęcie powyżej), ani dodzwonić się na infolinię w tej sprawie, ruszyliśmy na kolejną. Tu z automatami było wszystko w porządku, natomiast niektóre rowery były zdemolowane. Gdy w końcu udało nam się dojechać do kolejnej stacji, nie mogliśmy roweru oddać - mechanizm automatycznej blokady był zepsuty. Musieliśmy poczekać na naprawę stacji -* w tym czasie system zjadł nam złotówkę za przekroczenie 20 darmowych minut.*

W tym miejscu warto dodać, że na koncie lepiej jest mieć więcej, niż wymagane 10 zł. W sytuacji opisanej powyżej nie z naszej winy zjadło nam złotówkę i mając tylko 9 zł na koncie zostaliśmy bez możliwości wypożyczenia kolejnego roweru.

d6yh7g2

Trzeba też zwrócić uwagę czy wypożyczamy rower zapięty łańcuchem - warto wówczas albo zapisać, albo zapamiętać kod do zapięcia.

Czytelnicy na naszym facebookowym profilu też donosili nam o problemach z wypożyczeniem. W weekend wielu chętnym w ogóle nie udało się wypożyczyć roweru. Odchodzili z kwitkiem.

Firma Nextbike, operator systemu Veturilo , przyznaje że ma problemy. Ratusz też oświadczył, że w czwartek i niedzielę nie dało się wypożyczać rowerów ze względu na awarię niemieckiego serwera obsługującego system. Serwisanci firmy Nextbike cały czas jeżdżą po mieście i poprawiają działanie systemu. Jeśli awarie będą się powtarzały, Ratusz naliczy firmie kary.

Nie można jednak tylko narzekać. System jest świetny i wielu ludzi go chwali. W tym również my. Mamy nadzieję, że obecne problemy są przejściowe.

d6yh7g2

A jakie są wasze doświadczenia z Veturilo?

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2