Qaqwqwrqw

"The Independent": Warszawska Praga jedną z 10 najfajniejszych dzielnic w Europie

Słynne europejskie dzielnice, takie jak paryski Montmartre czy berliński Kreuzberg, muszą ustąpić miejsca nowym faworytom. W prestiżowym rankingu "The Independent", wśród dziesięciu najfajniejszych miejsc do odwiedzenia, znalazła się stołeczna Praga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorowy festiwal na ul. Ząbkowskiej co roku przyciąga rzesze turystów
Kolorowy festiwal na ul. Ząbkowskiej co roku przyciąga rzesze turystów (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
Qaqwqwrqw

Brytyjski dziennik w swoim zestawieniu umieścił dziesięć dzielnic z całej Europy. Brał pod uwagę zarówno ich atrakcyjność dla turystów, jak i dla mieszkańców. Wyróżniono m.in. Eilandje w Antwerpii (Belgia) za mnogość apartamentów i restauracji w dawnych magazynach, północną część Amsterdamu w Holandii za nowoczesną architekturę oraz opuszczone koszary Metelkova w stolicy Słowenii, które stały się niezależnym centrum sztuki.

O umieszczeniu polskiej dzielnicy na liście "The Independent" poinformował Urząd Miasta Warszawy na Facebooku. "Cieszymy się, że nasza Praga została doceniona" - brzmi treść wpisu.

Qaqwqwrqw

Prawy brzeg stolicy został doceniony przede wszystkim za autentyczność. Praga uniknęła w dużej części wojennych zniszczeń (w odróżnieniu od Śródmieścia). Dzięki temu wciąż można się tu natknąć na zielone podwórza z zabytkowymi kamienicami, a nawet bunkry pośrodku zadrzewionych alei.

Brytyjscy dziennikarze zwrócili uwagę na powstające tu w starych i opuszczonych budynkach modne kawiarnie oraz kolorowe murale. Zaprosili także czytelników do odwiedzenia Muzeum Neonów, które skrywa największą na świecie kolekcję świecących napisów powstałych po II wojnie światowej.

Pojawiła się też wzmianka o Soho Factory, czyli skupisku magazynów zamienionych w galerie sztuki oraz szykowne restauracje,

Qaqwqwrqw

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Andrzej Rozenek ostro o kampanii Jakiego i Trzaskowskiego: potok populizmu

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw