Trwa ładowanie...

To już czwarte urodziny lotniska w Modlinie!

Port lotniczy Warszawa-Modlin jest obecnie piątym największym lotniskiem w Polsce, które od początku swojego istnienia przyjęło siedem milionów podróżnych.

To już czwarte urodziny lotniska w Modlinie!
d1h8px9
d1h8px9

Cztery lata temu wylądował pierwszy samolot na płycie lotniska Warszawa-Modlin. To obecnie piąty największy port lotniczy w Polsce, które od początku swojego istnienia przyjęło siedem milionów podróżnych.

Lotnisko w Modlinie jest uznawany jako jeden z najszybciej rozwijających się portów w Europie. W lipcu już po raz trzeci zostało wyróżnione przez brytyjski portal lotniczy ANNA AERO, za największą wśród europejskich portów lotniczych dynamikę wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów rok do roku.

Od 2015 r. port utrzymuje piątą pozycję wśród największych lotnisk w kraju pod względem liczby odpraw (po Lotnisku Chopina w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach). Do 9 lipca z usług lotniska w Modlinie skorzystało już siedem milionów podróżnych. Od początku roku port przyjął 1,5 mln pasażerów.* *

Obecnie w ciągu jednego dnia lotnisko obsługuje średnio 8,3 tys. osób oraz 50 regularnych startów i lądowań. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie, w tym dwa krajowe - do Gdańska i Wrocławia.

d1h8px9

- Rozwój lotniska wiąże się z rozwojem lokalnej gospodarki i rynku pracy. Jeszcze przed otwarciem portu w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego zaczęły powstawać m. in. hotele, restauracje i parkingi. Nowych inwestycji i usług okołolotniskowych, a co za tym idzie, również nowych miejsc pracy, stale przybywa – mówi Piotr Lenarczyk, Szef Biura Handlowo-Marketingowego. - Intensywnie przygotowujemy się do rozbudowy terminalu, dzięki której przepustowość portu w ciągu 3 lat wzrośnie do co najmniej 5 mln pasażerów obsługiwanych rocznie – dodaje.

d1h8px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h8px9