Trwa ładowanie...
d49ebt5

To już pewne. Bohaterowie "Alternatywy 4" powrócą na Ursynów

Murale z bohaterami słynnego serialu zostały zgłoszone po raz drugi do budżetu partycypacyjnego. Wczoraj warszawiacy poznali wyniki głosowania, a jednym ze zwycięskich projektów okazały się murale upamiętniające serial Alternatywy 4.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już pewne. Bohaterowie "Alternatywy 4" powrócą na Ursynów
(um.warszawa, Fot: um.warszawa.pl)
d49ebt5

W lutym bieżącego roku pisaliśmy o tym nietypowym projekcie. Pomysłodawcą jest Bartosz Padlewski i Goretta Szymańska z grupy "Ursynowskie murale".

Goretta Szymańśka, radna Ursynowa pochwaliła się wygraną na Facebooku. - Mamy to! Projekt Ursynowskie murale - upamiętnienie serialu Alternatywy 4 zwycięskim projektem BP 2019 - czytamy.

Dwa murale, które mają powstać przy ulicy Grzegorzewskiej 1 i 3 będą przedstawiać bohaterów serialu Stanisława Barei.- Mural na bloku nr 1 przedstawia klatkę, po której chodzą główni bohaterowie serialu. Natomiast mural na bloku nr 3 będzie przedstawiał sceny z serialu. Niestety nie da się umieścić wszystkich postaci, dlatego trwają jeszcze prace nad ostatecznym kształtem murali. Mam nadzieję, że uda się umieścić jak najwięcej bohaterów. Poza tym powstanie tablica upamiętniająca postaci serialu - mówiła w lutym WawaLove Goretta Szymańska.

d49ebt5

*Przeczytaj też: Budżet partycypacyjny 2019. Sprawdź zwycięskie projekty *

W jednym z bloków przy ulicy Grzegorzewskiej 3 kręcono właśnie ten serial. Fabuła przedstawia perypetie mieszkańców w PRL. Stąd pomysł na utworzenie takiegio muralu. - W 2018 roku przypada 35 rocznica wyprodukowania tego kultowego serialu. A nie wszyscy wiedzą, że właśnie w bloku z nr 1 toczyła się akcja serialu - tłumaczyła Szymańska.

Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d49ebt5

Podziel się opinią

Share
d49ebt5
d49ebt5