Trwa ładowanie...
d493jis

To już pewne! Wiemy, gdzie Donald Trump wygłosi przemówienie w Warszawie

Zapadła ważna decyzja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już pewne! Wiemy, gdzie Donald Trump wygłosi przemówienie w Warszawie
d493jis

Jeszcze do niedawna trwały rozmowy na temat tego, gdzie będzie przemawiał prezydent Stanów Zjednoczonych Donalda Trump podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce. Do wyboru były dwie warszawskie lokalizacje - plac Piłsudskiego i plac Krasińskich. W końcu zapadła ostateczna decyzja.

Jak podaje Radio ZET, Donald Trump wygłosi przemówienie na Placu Krasińskich w Warszawie. Administracja amerykańska tłumaczy, że to osobista decyzja prezydenta USA.

Warto nadmienić, że nieopodal placu, przed Sądem Najwyższym stoi protestatycyjne misateczko namiotowe. Według informacji radia, Agenci Secret Service mają sobie z tym "poradzić".

d493jis

Prezydent USA miałby wygłosić swoje przemówienie na tle pomnika Powstania Warszawskiego. Pierwsza dama Melania Trump będzie towarzyszyć prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w podróży do Polski i Niemiec. Taką informację podał we wtorek Biały Dom, powołując się na samą Melanię.

Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca w drodze na szczyt G20, który odbędzie się w lipcu w Niemczech.

Prezydent będzie w Warszawie gościem szczytu państw Trójmorza; wezmą w nim udział przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, którzy mają między innymi podjąć rozmowy o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych.

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział, że znaczna część spotkań amerykańskiego prezydenta w Polsce będzie poświęcona sprawom bezpieczeństwa międzynarodowego i bezpieczeństwa naszego regionu. Warszawę odwiedziła już grupa robocza Białego Domu przygotowująca tę wizytę.

d493jis

Źródło: Radio ZET/PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Miał wygłosić wykład na UW. 77-letni uczony wchodził z balkonikem po schodach auli

d493jis

Podziel się opinią

Share
d493jis
d493jis